PODPOWIEDZI:

Czwartkowa prezentacja PlayStation 5 przesunięta

Czwartkowa prezentacja PlayStation 5 przesunięta

Sony zdecydowało się na przesunięcie oficjalnej prezentacji PlayStation 5 wraz z nowymi grami przeznaczonymi na konsolę. Wydarzenie miało być opublikowane w sieci w czwartkowy wieczór czasu polskiego. Nowy termin imprezy nie jest jeszcze znany.

Decyzja o odwołaniu planowanego od dłuższego czasu pokazu powstała w obliczu rozlewających się po całych Stany Zjednoczonych zamieszek towarzyszących protestom po śmierci czarnoskórego George'a Floyda, zabitego przez policjantów podczas zatrzymania w Minneapolis.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, Sony przedstawiło powody swojej decyzji. Choć firma zdaje sobie sprawę z tego, że gracze na całym świecie chcą wreszcie zobaczyć PlayStation 5 i przekonać się, na co stać system, według niej nie jest to czas na jakiekolwiek celebracje. W dodatkowym poście spółka wyraziła sprzeciwi wobec systemowego rasizmu i ogłosiła, że stoi ramię w ramię ze swoimi czarnoskórymi pracownikami.

Z dużych eventów w branży gier rezygnują w tym tygodniu także inne amerykańskie firmy. Na weekend i nadchodzące dni planowanych jest wciąż kilka imprez online, mających zastąpić odwołane targi E3. Mowa tu o konferencjach Guerrilla Collective, PC Gaming Show oraz Future Games Show 2020, a także o wydarzeniu EA Play. Na razie ich los pozostaje niepewny.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami Sony, PlayStation 5 zadebiutuje w sklepach na całym świecie pod koniec tego roku. Konsola ma być dużym krokiem technologicznym naprzód, a jej największym atutem jest niezwykle szybki dysk SSD oraz pamięć. Jeżeli wierzyć ostatnim ostrożnym wypowiedziom przedstawicieli spółki, to powinniśmy spodziewać się, żePS5 nie będzie tanie.

Źródło: Sony

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Czwartkowa prezentacja PlayStation 5 przesunięta