PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Współpraca LG z Miele - Lepsze odkurzacze automatyczne?

Współpraca LG z Miele - Lepsze odkurzacze automatyczne?

LG podjęło współpracę z Miele. Umowa długoterminowa ma dotyczyć produkcji i sprzedaży odkurzaczy automatycznych z wykorzystaniem szeregu patentów koreańskiej firmy, które zabezpieczają technologie wspomagające pracę tego typu sprzętów. Postanowienia umowy licencyjnej umożliwiają więc Miele wykorzystanie doświadczenia LG i owoców zaplecza inżynieryjnego giganta.

Niemiecka firma zajmująca się przede wszystkim artykułami gospodarstwa domowego już wcześniej produkowała odkurzacze automatyczne. To do niej należy marka Scout - obecnie w wersji RX2. To urządzenie nie tylko współpracujące z telefonami, ale i umożliwiające transmitowanie obrazu na żywo. Jest to więc odkurzacz automatyczny pełniący dodatkowo formę domowego monitoringu.

- Firma LG może poszczycić się wieloletnią historią inwestowania w rozwój technologii w urządzeniach AGD. Dzięki umowom licencyjnym zawieranym z czołowymi firmami, owoce prac nad innowacjami prowadzonymi przez całą branżę stają się dostępne dla większej grupy konsumentów - wypowiada się Jeon Saeng-gyu, wiceprezes Centrum własności intelektualnej firmy LG.

Miele skorzysta z technologii pojawiających się w odkurzaczach LG z serii CordZero i HOM-BOT. Producent w notce prasowej wskazuje między innymi na takie rozwiązania, jak metody naprowadzania na bazie ultradźwięków i podczerwieni, które pozwalają robotowi sprzątającemu precyzyjniej poruszać się po domu.

Jest zresztą z czego wybierać spośród ponad 700 patentów firmy dotyczących odkurzaczy automatycznych. LG sugeruje, że Miele może też skorzystać ze specjalnej szczotki do lepszego zbierania kurzu. Na razie nic jednak nie wiadomo o konkretnych urządzeniach, w jakich zostaną wykorzystane opracowane przez południowokoreańskiego giganta systemy.

Źródło: LG.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Współpraca LG z Miele - Lepsze odkurzacze automatyczne?