PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Zwolnienia w Microsoft News - Redaktorów zastąpi sztuczna inteligencja

Zwolnienia w Microsoft News - Redaktorów zastąpi sztuczna inteligencja

W Stanach Zjednoczonych doszło do zwolnienia kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się selekcją newsów. Od teraz tę rolę całkowicie przejmie sztuczna inteligencja. Użytkownicy są już zaznajomieni z tego rodzaju algorytmami - działają one na YouTube czy Facebooku. Czy taka zmiana wyjdzie Microsoftowi na dobre?

Dwa lata temu firma ujawniła, w jaki sposób działa ich generator aktualności. Najpierw AI skanuje i przetwarza teksty od zaufanych partnerów, po czym ostateczną selekcję przeprowadzają redaktorzy. Tak właśnie generowano wiadomości dla MSN.com, przeglądarki Edge czy aplikacji w Windows 10. Teraz ma dojść do całkowitej automatyzacji tego procesu.

Zmiany w Microsoft News

W zeszłym tygodniu Microsoft zwolnił około 50 redaktorów MSN.com, przechodząc całkowicie na system generowany przez sztuczną inteligencję. Zwolnienia objęły wszystkich kontrahentów w USA zatrudnionych przez agencje Aquent i MAQ Consulting.

Zdjęcie przedstawia miejsce pracy redaktorów

Powstałe w 1995 roku Microsoft News jest dla wielu główną platformą z wiadomościami, choć nie tworzy ich już od dłuższego czasu. Według danych dociera do prawie pół miliarda użytkowników w 140 krajach, gromadząc dane od ponad 1000 partnerów, w tym Fox News, The New York Times czy USA Today.

Co dalej?

Proces całkowitej automatyzacji może wzbudzać pewien niepokój. Wiele osób narzeka na tego rodzaju algorytmy we wspomnianym wcześniej Facebooku czy YouTube. Jest to niewątpliwie jednak pewien krok do przodu w rozwoju otaczającego nas świata. Z czasem działania odpowiedzialne za generowanie newsów ulegną polepszeniu, jak w przeszłości wiele innych, dzięki którym życie jest dzisiaj łatwiejsze.

A wy co myślicie o działaniach Microsoftu? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: bussinesinsider.com; mspoweruser.com

Dowiedz się więcej:

  1. Majowa aktualizacja Windows 10 z poważnymi problemami
  2. Windows 10 z nowymi ułatwieniami dostępu - Pomoże to osobom niepełnosprawnym
  3. Boisz się 5G? Jest na to sposób. Problem w tym, że najpewniej fałszywy
blog comments powered by Disqus
Zwolnienia w Microsoft News - Redaktorów zastąpi sztuczna inteligencja