PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Kolejne pokazy przesunięte - Powodem zamieszki w USA

Szybki spis treści
Kolejne pokazy przesunięte - Powodem zamieszki w USA

Rok 2020 można uznać za naprawdę pechowy. O ile światowa pandemia i lockdown wpłynęły na branżę gier pozytywnie, to i ta gałąź światowego rynku w końcu doczekała się komplikacji. Nie jest to jednak kwestia przymusowa jak w przypadku Covid-19, a raczej próba solidaryzowania się z protestującymi w Stanach Zjednoczonych.

Dwa dni temu pisaliśmy o tym, że czwartkowa prezentacja PS5 zostaje przesunięta i nie wiadomo jeszcze, kiedy się odbędzie. Za Sony poszedł CD Projekt RED, przekładając Night City Wire - pokaz Cyberpunka 2077. W tym przypadku znamy kolejną datę - wydarzenie ma się odbyć 25 czerwca. Do sprawy odniesiono się na oficjalnym Twitterze gry:

Post z oficjalnego twittera gry Cyberpunk 2077

Zdecydowaliśmy się przesunąć Night City Wire na 25 czerwca. Dalej nie możemy się doczekać przedstawienia nowych informacji na temat CP’77, ale trwa teraz dużo ważniejsza dyskusja, której nie chcemy zagłuszać. Całym sercem sprzeciwiamy się rasizmowi, nietolerancji i przemocy. - przekazuje polskie studio.

To nie koniec przesunięć

Takie same kroki postanowili podjąć organizatorzy jeszcze kilku innych wydarzeń. Na internetowej stronie PC Gamer pojawiła się informacja, że PC Gaming Show nie odbędzie się w sobotę 6 czerwca, a dokładnie tydzień później, czyli 13 czerwca. Na tę samą datę zdecydował się GamesRadar+ ze swoim Future Games Show.

Nie ma informacji w sprawie zmiany godzin poszczególnych wydarzeń, można więc założyć, że pozostają one niezmienne. Precyzując - konferencja PC Gaming Show powinna ruszyć o 21:00, a Future Games Show o 23:30 czasu polskiego.

Na twitterze IGN poinformował również o przesunięciu Summer of Gaming 2020. Nie odbędzie się dzisiaj, tylko w przyszły poniedziałek - 8 czerwca. W poście serwis informował o solidaryzowaniu się z czarnoskórą społecznością i potępianiu rasizmu.

Tweet serwisu IGN związany ze śmiercią George'a Floyda

Planowo odbędzie się jedynie cykl konferencji zaplanowanych na festiwalu Guerilla Collective. Nie ma na tę chwilę żadnych informacji o zmianie daty, a wydarzenia planowo mają odbyć się pomiędzy 6 a 8 czerwca.

Cała sprawa dotyczy śmierci George’a Floyda i powstałych z tego powodu zamieszek w Minneapolis. Czarnoskóry mężczyzna zmarł podczas próby zatrzymania przez policję, w wyniku uduszenia.

W internecie pojawiły się komentarze, że tego rodzaju przesunięcia wydarzeń w branży gamingowej to jedynie zagrania pod publikę. Choć bardzo prawdopodobne, że gdyby nie było żadnej reakcji ze strony firm, zostałyby one oskarżone o brak współczucia i kierowanie się jedynie zyskiem. A co wy myślicie o tych decyzjach? Dajcie znać w sekcji komentarzy.

Dowiedz się więcej:

  1. Google pozwany za nieskuteczność trybu incogonito w Chromie
  2. Trump idzie na wojnę z social mediami?
  3. PS5 nie będzie tanie! Sony przestrzega fanów
blog comments powered by Disqus
Kolejne pokazy przesunięte - Powodem zamieszki w USA