PODPOWIEDZI:

RZ-S500W i RZ-S300W – Pierwsze słuchawki Bluetooth od Panasonica

Szybki spis treści:
RZ-S500W i RZ-S300W – Pierwsze słuchawki Bluetooth od Panasonica

W sprzedaży w Europie pojawiały się dwa pierwsze modele bezprzewodowych słuchawek Bluetooth firmy Panasonic. Modele RZ-S500W i RZ-S300W oferują wiele premiowych funkcji, takich jak system redukcji szumów oraz specjalnie skonstruowany mikrofon, redukujący zewnętrzne zakłócenia.

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth typu earbuds stały się przebojem kilka lat temu i od tamtej pory zdobywają coraz większą popularność, zwłaszcza wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Japoński Panasonic postanowił zainwestować w ten segment rynku, wypuszczając w Europie swoje dwa pierwsze modele tych urządzeń o oznaczeniach RZ-S500W i RZ-S300W.

RZ-S500W

Słuchwaki Panasonic RZ-S500W wraz z etui

Największą zaletą RZ-S500W jest pięćdziesięciostopniowy system redukcji szumów, który dodatkowo w istotny sposób niweluje niepożądane dźwięki z otoczenia. Słuchawki mają być odporne na zachlapania i wstrząsy (certyfikat IPX4), a dzięki silnej antenie zachować sygnał nawet w niesprzyjających warunkach (każda ze słuchawek łączy się indywidualnie z naszym urządzeniem).

RZ-S500W dostępne są w dwóch kolorach (czarny lub biały) i kupimy je wraz z futerałem pełniącym rolę stacji dokującej. Pełne naładowanie urządzenia zajmuje ok. 4 godziny, po czym ma ono zapewnić około 20 godzin nieprzerwanej pracy. Panasonic chwali się również, że specjalna konstrukcja mikrofonu, wykonanego z wysokiej jakości podzespołów, uchroni dźwięk przed zniekształceniami i zakłóceniami.

Zaawansowana konfiguracja RZ-S500W odbywa się za pośrednictwem darmowej aplikacji Panasonic Audio Connect, która pozwala również ustawić komendy głosowe we współpracy z Asystentem Google'a lub Siri (iOS).

Sugerowana cena urządzenia to 169 funtów, a więc około 845 złotych.

RZ-S300W

Słuchwaki Panasonic RZ-S300W wraz z etui

To tańsza i bardziej kompaktowa wersja RZ-S500W, która została pozbawiona systemu redukcji szumów. W zamian za to słuchawki oferują jednak dłuższy czas pracy (do 26 godzin) przy trwającym cztery godziny ładowaniu w etui. Podobnie jak w droższym modelu tu także znajdziemy specjalnie skonstruowany mikrofon chroniący przed zakłóceniami. RZ-S300W posiadają certyfikat IPX4 oraz współpracują z dedykowaną aplikacją Panasonica.

Słuchawki RZ-S300W dostępne są w trzech kolorach (czarny, szary lub biały). Ich sugerowana cena to 109 funtów, a więc około 545 złotych.

Źródło: Panansonic

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
RZ-S500W i RZ-S300W – Pierwsze słuchawki Bluetooth od Panasonica