PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Apple iPad 2

Apple iPad 2

Wczoraj na konferencji w Yerba Buena Center w San Francisco zaprezentowano kolejną wersję kultowego tabletu Apple. Nowy, szybszy i zgrabniejszy iPad, czyli Apple iPad 2

Jedynie od frontu urządzenia są do siebie podobne. Nowy Apple iPad 2 jest lżejszy (ok 600 gramów) i o 33% cieńszy od poprzednika. iPad 2 o grubości 8,8 mm jest cieńszy nawet od iPhone’a 4. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

bnw

Dzięki nowemu, dwurdzeniowemu procesorowi Apple A5, iPad 2 jest dwukrotnie szybszy niż poprzednik. Co ciekawe nie ma to wpływu na jego zwiększenie zużycia energii.
Bateria powinna pozwolić na 10 godzin pracy, czas czuwania natomiast, wynosi aż miesiąc. Zadbano też o multimedia, iPad 2 posiada 9 razy szybszy procesor graficzny.

a5

Na konferencji nie podano informacji o pamięci RAM. W związku z tym, można przypuszczać, że nic się w tym aspekcie nie zmieni, więc moc obliczeniowa nowego tabletu wyniesie 256 MB.
Dzięki wysokim parametrom możliwe będzie wyświetlenie wszystkich aplikacji na dużym ekranie, nawet w rozdzielczości 1080p. Niestety, potrzebna do tego będzie specjalna przejściówka HDMI, podłączana do złącza Dock Connector, o wartości 39 $.

iPad 2 został wyposażony w dwie kamery. Obsługuje też aplikację FaceTime - oprogramowanie do wideorozmów.

Ponadto tablet został wyposażony w żyroskop (poprzednia wersja ma tylko akcelerometr).

sc

Jednym z nowatorskich rozwiązań jest nowy rodzaj etui o nazwie "smart cover" („sprytna okładka”). Futerał starego typu dodawał iPad’owi wagi i gabarytów. Nowy jest bardzo cienki i pełni funkcję podstawki. Można ją odpowiednio złożyć, by tablet pozostał w nachylonej pozycji, np. do pisania, czy oglądania filmów.

sc2

Sprytne etui wykonane jest z poliuretanu lub skóry. Dostępne będzie w dziesięciu kolorach. Składanie okładki - umożliwiają magnesy. Okładka jest aktywna, oznacza to, że odsłonięcie etui uruchamia iPada, zaś nałożenie go na tablet usypia urządzenie.

clrs

Data premiery tabletu i najnowszej aktualizacji iOS, wersji 4.3, w USA to 11 marca. Natomiast już 25 marca produkt pojawi się w 26 kolejnych krajach, w tym w Polsce.

3g

Dostępny będzie w dwóch wersjach:
Wi-Fi
Wi-Fi + 3G

Oraz trzech pojemnościach dysku: 16, 32 i 64 GB.

iPad 2 będzie kosztował tyle samo, co jego poprzednik podczas premiery. W USA zaczną się od 499 $ za wersję 16 GB. Opcje 32 GB i 64 GB będą odpowiednio droższe, a każdy model z łącznością 3G będzie o 130 $ droższy od modeli wyposażonych jedynie w Wi-Fi.

alt text

blog comments powered by Disqus