PODPOWIEDZI:

Ogromny sukces The Last of Us Part II - Oficjalne wyniki sprzedaży

Ogromny sukces The Last of Us Part II - Oficjalne wyniki sprzedaży

Zeszłotygodniowa premiera gry studia Naughty Dog była wydarzeniem wyczekiwanym przez całe środowisko gamingowe w każdym zakątku globu. Nie obyło się bez kontrowersji związanych z fabularnymi rozwiązaniami w drugiej części przygód Joela i Ellie. Fani podzielili się więc na tych, którym scenariusz się podobał, i tych, którzy poczuli się przez twórców oszukani. Tego rodzaju schizma nie przeszkodziła jednak w sprzedaży, która jest naprawdę imponująca.

The Last of Us Part II zostało najlepiej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem na konsolę PS4! Gra zadebiutowała 19 czerwca 2020 roku, czyli dokładnie tydzień temu. Sony podało informacje o 4 milionach sprzedanych kopii, a są to wyniki zaledwie do 21 czerwca.

Oficjalnej informacji udzielił Eric Lempel - starszy wiceprezes ds. Marketingu PlayStation Worldwide Marketing:

Z przyjemnością informujemy, że The Last of Us Part II jest obecnie najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem w historii PS4, z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy na dzień 21 czerwca. Ten kamień milowy nie zostałby osiągnięty bez wsparcia ze strony naszych niesamowitych fanów, więc w imieniu wszystkich w SIE, dziękujemy!

To all of the fans that have played #TheLastofUsPartII, been a part of this journey, and helped us reach this incredible milestone: thank you! https://t.co/BuA6S8sInnpic.twitter.com/ER4ZfqE0TW

— Naughty Dog (@Naughty_Dog) June 26, 2020

Do sprawy odniósł się również Neil Druckmann, czyli reżyser tytułu, a także wiceprezes studia Naughty Dog. Pisze o tym, że są ogromnie wdzięczni milionom fanów na całym świecie, którzy zdecydowali się na zakup tytułu. 

Chcieliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która porusza trudne tematy i w nieoczekiwany sposób będzie dla Was wyzwaniem. Niesamowite było słyszeć, jak to doświadczenie odbiło się szerokim echem i skłoniło Was do rozważań i dyskusji - napisał Druckmann.

Reakcja graczy jest dowodem na to, że udało im się stworzyć historię poruszającą. Nawet jeśli część społeczności jest niezadowolona, co pokazuje ocena na Metacritic czy petycja o remake historii. Liczby nie kłamią i z całą pewnością można powiedzieć, że studio odniosło ogromny sukces.

A co wy myślicie o The Last of Us Part II? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Źródło: blog.playstation.com; twitter.com

Dowiedz się więcej:

  1. Rekordowe wyniki Epic Games - Ostrzą zęby na Steama?
  2. Letni festiwal gier wystartował w serwisie Steam
  3. Oto Playstation 5! Poznajcie wygląd i wszystkie pokazane gry
blog comments powered by Disqus
Ogromny sukces The Last of Us Part II - Oficjalne wyniki sprzedaży