PODPOWIEDZI:

Dwa nowe gamingowe monitory Philipsa, w tym 55-calowy gigant

Dwa nowe gamingowe monitory Philipsa, w tym 55-calowy gigant

Firma Philips zaprezentowała dwa najnowsze gamingowe monitory stworzone z myślą o zabawie z grami. Model 558M1RY odznacza się ogromnym ekranem o przekątnej 55 cali oraz wbudowanym soundbarem. Największą zaletą 27-calowego 278M1R jest z kolei szybka matryca działająca w rozdzielczości 4K.

Oba monitory wchodzą w skład rozwijanej od jakiegoś czasu serii Momentum. Należy do niej obecnie już kilka innych modeli o wysokich przekątnych ekranu, przeznaczonych dla miłośników wirtualnej rozrywki. Głównym założeniem producenta jest dostarczenie klientom urządzeń pozbawionych zbędnych z punktu widzenia gracza funkcji, które przystosowane są do pracy z najnowszymi tytułami, między innymi poprzez zaoferowanie wsparcia dla wysokich częstotliwości odświeżania ekranu.

Philips Momentum 558M1RY

Philips Momentum 558M1RY dosepny będzie w czerwcu

Philips Momentum 558M1RY jest obecnie największym monitorem w katalogu producenta. Urządzenie przeznaczone jest głównie do pracy z najnowszymi konsolami. Posiada ono ekran o przekątnej 55 cali, który działa w rozdzielczości 4K (3840 na 2160 punktów). Opisywany model obsługuje również standard DisplayHDR 1000 i może pochwalić się dynamiczną częstotliwością odświeżania pomiędzy 60 i 120 Hz (obsługa standardu FreeSync). Czas reakcji ekranu wynosi 4 ms, a jego kontrast statyczny to 4000:1.

Atrakcją monitora jest wbudowany soundbar zaprojektowany przez firmę Bowers & Wilkins, na który składa się głośnik niskotonowy, głośnik średniotonowy oraz dwa głośniki wysokotonowe o paśmie przenoszenia od 50 Hz do 20 kHz. Soundbar może działać w zdefiniowanych przez producenta trybach pracy, przygotowanych między innymi dla muzyki oraz gier akcji, a także produkcji wyścigowych i RPG.

Monitor posiada jedno wejście DisplayPort 1.4 oraz trzy złącza HDMI 2.0. Z tyłu obudowy znajdziemy również diody Ambiglow, z których świetnie znane są inne produkty Philipsa. Oświetlają one ścianę przeróżnymi barwami, które zależą wprost od tego, co dzieje się na ekranie urządzenia.

Philips Momentum 558M1RY trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego sugerowana cena to 1299 euro (ok. 5845 złotych).

Philips Momentum 278M1R

Philips Momentum 278M1R kupimy już w lipcu

Urządzenie jest propozycją skierowaną dla graczy lubiących szybkie rozgrywki wieloosobowe. Monitor wyposażony został w ekran o przekątnej 27 cali z panelem IPS, który działa w rozdzielczości 4K. Oferuje on minimalny czas reakcji na poziomie 1 ms oraz wsparcie dla technologii HDR Ready. Częstotliwość odświeżania ekranu urządzenia wynosi jednak tylko 60 Hz. Typowy współczynnik kontrastu to 1000:1.

Z tyłu Philipsa 278M1R znajdziemy niewielkie głośniki 5 W, dwa wejścia HDMI 2.0, jedno DisplaPort 1.4, a także wejście słuchawkowe oraz porty USB. Obudowa monitora została posiada również w diody Ambiglow i regulowaną podstawę.

Philips Momentum 278M1R pojawi się w sprzedaży w lipcu tego roku, jego sugerowana cena to 449 euro (ok. 2020 złotych).

Źródło: Philips (558M1RY, 278M1R)

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Dwa nowe gamingowe monitory Philipsa, w tym 55-calowy gigant