PODPOWIEDZI:
Laptopy HP

Pudełka z grami oraz wsteczna kompatybilność PS5

Pudełka z grami oraz wsteczna kompatybilność PS5

Dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać pudełka z grami na PlayStation 5. Sony pokazało projekt okładek oraz nowy wygląda logotypu konsoli. Poznaliśmy także kilka potencjalnych szczegółów na temat wstecznej kompatybilności konsoli i odtwarzania na niej tytułów z PlayStation 3, PlayStation 2 i PlayStation.

Gry na PlayStation 5 będą rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka. Sony zdecydowało się pozostać przy przezroczystych pudełkach, używanych od kilku lat w produkcjach na PlayStation 4. Charakterystyczny niebieski pasek z logiem konsoli zmieni jednak kolor na biały, dopasowując się do barwy, jaką będzie miała obudowa nowego systemu.

Niektórzy gracze zauważają, że na opublikowanym na blogu PlayStation projekcie pudełka gry Spider-Man: Miles Morales na pasku brakuje charakterystycznego napisu „Tylko na PlayStation”, który zawsze wskazywał na produkcje ekskluzywnie wydawane na tej platformie. Część osób dopatruje się w tym kolejnego kroku potwierdzającego zmianę strategii Sony, wydawca od niedawna zaczął bowiem powoli publikować swoje głośne gry z PlayStation 4 na PC.

W tym samym czasie co informacje o pudełkach PS5, w sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące wstecznej kompatybilności PlayStation 5 z grami z poprzednich generacji konsoli (PS3, PS2 i PS1). Na razie wiemy na sto procent, że system będzie współpracować jedynie z kilkoma tysiącami tytułów z PS4.

Patenet Sony obrazujący działanie wstecznej kompatybilności PlayStation 5

Nowy patent złożony przez Sony wskazuje na to, że w klasyki sprzed lat zagramy jedynie za pośrednictwem streamingu (najprawdopodobniej w wciąż niedostępnym w Polsce płatnym serwisie PlayStation Now). Japoński gigant chce udostępnić graczom wirtualne konsole w chmurze, które będą przesyłać obraz na system gracza. Wiele osób spodziewa się, że potwierdzenia tego sposobu emulacji powinniśmy oczekiwać nawet w przyszłym miesiącu, podczas kolejnej prezentacji możliwości nowej platformy. PlayStation 5 zadebiutuje w sklepach pod koniec tego roku.

Źródło: PlayStation, Express

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pudełka z grami oraz wsteczna kompatybilność PS5