PODPOWIEDZI:
Laptopy HP

Google chce wpłynąć na Samsunga? Asystent zamiast Bixby

Google chce wpłynąć na Samsunga? Asystent zamiast Bixby

Google próbuje wpłynąć na Samsunga. Czego może od koreańskiego giganta chcieć amerykański? Oczywiście lepszej reprezentacji w jego urządzeniach. Chodzi konkretnie o to, aby Samsung nareszcie zaczął priorytetyzować Google Assistant i Play Store nad swoimi własnymi rozwiązaniami - Bixby i autorskim sklepem aplikacji.

Jak podaje Bloomberg, obie firmy są w trakcie negocjacji nad tym, jak to właściwie ma wyglądać. Skąd redakcja to wie? Korespondencja wyciekła i dotarła do zainteresowanych oczu dziennikarzy Bloomberg News. Nic dziwnego, że Google stara się uzyskać większą kontrolę na telefonach Samsunga. Wszakże to największy sprzedawca tego typu urządzeń na świecie i już w większości przypadków korzysta z Androida.

- Jak każdy producent urządzeń z Androidem, Samsung ma prawo stworzyć własny sklep aplikacji i cyfrowego asystenta [...] Podczas gdy regularnie rozmawiamy z partnerami nad sposobami poprawy doświadczeń użytkowników, nie chcemy tego zmieniać - napisał przedstawiciel Google w mailowym oświadczeniu dla Bloomberga.

Redakcja spekuluje, że możliwość przyjęcia propozycji, w której autorskie rozwiązania Samsunga spadłyby na drugi plan, jest realna głównie ze względu na pandemię. W jej wyniku spadła sprzedaż produktów koreańskiej firmy (zresztą nie tylko jej). To osłabia jej pozycję w stosunku do Google’a.

Logo Bixby na pomarańczowym tle

- Samsung pozostaje zaangażowany w swój własny ekosystem i usługi [...] Jednocześnie, współpracujemy z Google i innymi partnerami, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia mobilne dla użytkowników - twierdzi przedstawiciel Samsunga, również w rozmowie z Bloombergiem.

Samsung próbuje od lat forsować swojego asystenta na różne sposoby. Na przykład poprzez dodatkowe przyciski służące do wywoływania go. Ostatnio jednak (od Galaxy S20) zintegrowano tę funkcję w przycisku zasilania. Pojawiają się głosy, jakoby to było uciążliwe i niepotrzebne “udogodnienie”. Można na szczęście personalizować działanie poszczególnych przycisków w tych urządzeniach.

Źródło: Bloomberg.

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Google chce wpłynąć na Samsunga? Asystent zamiast Bixby