PODPOWIEDZI:

Sieć Play znajduje nowego właściciela

Sieć Play znajduje nowego właściciela

Spółka Play Communications, będąca właścicielem sieci Play, zgodziła się na zakup stu procent jej akcji przez grupę Iliad, francuskiego giganta telekomunikacyjnego, działającego w wielu krajach Europy i obsługującego ponad 20 milionów klientów. Zgoda na nabycie akcji musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Komisję Europejską.

Zakup Play oznacza, że znany wszystkim operator komórkowy stanie się w całości częścią grupy Iliad. Francuska spółka chce kupić firmę za sumę 3,5 miliarda euro, z czego 2,2 miliarda zapłaci w gotówce. Umowa może zostać zrealizowana w listopadzie tego roku.

Iliad przewiduje, że jeżeli uda mu się nabyć większość udziałów notowanego na giełdzie operatora, wycofa go z warszawskiego indeksu. Aby osiągnąć ten cel, musi stać się właścicielem około 95 procent wszystkich akcji Play Communications, z których wiele należy obecnie do prywatnych inwestorów.

Grupa Iliad zatrudnia 11 tysięcy pracowników, operując przede wszystkim na rynku francuskim i włoskim, prowadząc tam między innymi telefonię Free Mobile oraz Iliad. Po zaakceptowaniu transakcji przez Komisję Europejską, na klientów Play nie powinny czekać raczej żadne rewolucyjne zmiany lub znacząca poprawa dotychczasowej oferty sieci.

Nie ma też raczej mowy o kosztownym rebrandingu i porzuceniu dotychczasowego logo lub nazwy firmy. Marka Play, funkcjonująca na rynku od 2007 roku, jest bowiem zbyt rozpoznawalna i cenna, by Iliad zdecydował się wyrzucić ją do kosza. Tym bardziej że polski oddział spółki będzie szacunkowo przynosić jedną czwartą ogólnych przychodów grupy.

Źródło: Play

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Sieć Play znajduje nowego właściciela