PODPOWIEDZI:

Koniec produkcji kart Radeon RX 5700? AMD rozwiewa wątpliwości

Koniec produkcji kart Radeon RX 5700? AMD rozwiewa wątpliwości

Chociaż w materii kart graficznych oczy pecetowców cały czas skierowane są w stronę Nvidii, która niedawno wydała karty z rodziny RTX 3000, AMD także w tym roku zaprezentuje nowe GPU. Mowa oczywiście o serii Radeon RX 6000. Razem ze zbliżającą się prezentacją zrodziły się plotki, jakoby firma zaprzestała produkcji popularnego modelu RX 5700.

Na stronach Tech Power Up oraz Tech Radar pojawiły się artykuły, które podejmowały temat plotek związanych z rzekomym zaprzestaniem produkcji wcześniej wspomnianej karty graficznej. To przykuło uwagę serwisu Tom’s Hardware, którego redaktorzy postanowili zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła.

Producent w mailu zwrotnym zaprzeczył plotkom:

Kontynuujemy produkcję kart graficznych z serii RX 5700, które dostarczają wyjątkowych wrażeń w rozdzielczości 1440p. Cały czas będziemy odpowiadać na zapotrzebowanie rynku.

Radeon RX 5700 ma być produkowany przynajmniej do I kwartału 2021 roku, nie zapowiada się więc, aby szybko zniknął z oferty i sklepowych półek. To na pewno ucieszy osoby, które myślą o wymianie GPU, a niekoniecznie stać je na najnowszą generację.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie w sprzedaży pojawią się najnowsze Radeony. Więcej o urządzeniach w architekturze RDNA2 dowiemy się 28 października - wynika z informacji na oficjalnym Twitterze producenta.

AMD #RDNA2 architecture and Radeon RX 6000 Series graphics cards will bring the best of Radeon to gamers worldwide. Learn more October 28. pic.twitter.com/CZJRxTBe6m

— Radeon RX (@Radeon) September 9, 2020

Jak tylko pojawią się w sprzedaży, na pewno sprawdzimy, jak poradzą sobie w rankingu kart graficznych.

Co myślicie o nadchodzących produktach od AMD? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: tomshardware.com; twitter.com

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Koniec produkcji kart Radeon RX 5700? AMD rozwiewa wątpliwości