PODPOWIEDZI:

Zamień swoje zwykłe zdjęcia w fotografie 3D z Google

Zamień swoje zwykłe zdjęcia w fotografie 3D z Google

Google zapowiedział nową funkcję w aplikacji Zdjęcia Google. Już wkrótce jej użytkownicy będą mogli transformować swoje zwykłe fotografie w robiące wrażenie animacje symulujące obraz 3D, które gigant określa mianem „filmowych ujęć”.

W przeciągu najbliższego miesiąca do osób korzystających ze Zdjęć Google trafić ma kilka interesujących nowości, które przedstawione zostały na oficjalnym blogu Google. Najważniejszą z nich są jednak tzw. filmowe fotografie, które według firmy przeniosą nas jeszcze mocniej do naszych ulubionych momentów z przeszłości.

Dzięki kompleksowemu algorytmowi, korzystającemu ze sztucznej inteligencji, program wygeneruje dla nas automatycznie animowane wersje archiwalnych fotografii, które przedstawią symulowaną głębię obrazu.

Zaskakująco dobry efekt będzie można uzyskać z większości zwykłych zdjęć załadowanych do aplikacji, nawet jeżeli zostały one wykonane bardzo prostym aparatem cyfrowym. Animacjami podzielmy się bez problemu ze znajomymi oraz dowolnie dobierzemy je do swojego wirtualnego albumu. Co ważne, deweloperzy obiecują, że będą cały czas dopracowywali technologię w oparciu o opinie użytkowników i spływające do nich dane.

Poza tym w Zdjęciach Google pojawią się nowe projekty kolaży fotograficznych oraz automatycznie generowane albumy ze wspomnieniami, przedstawiające załadowane w ostatnich latach fotografie.

Źródło: Google

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zamień swoje zwykłe zdjęcia w fotografie 3D z Google