PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Stwórz własną trasę w Google Street View

Stwórz własną trasę w Google Street View

Google otworzyło dla wszystkich zainteresowanych posiadaczy smartfonów możliwość wyznaczania własnych tras spacerowych w Google Street View, które uzupełnione są uchwyconą przez nich serią fotografii. Do tej pory z opcji tej mogli skorzystać jedynie posiadacze panoramicznych aparatów robiących 360-stopniowe zdjęcia

Usługa Google Street View jest rozwijana od 2007 roku. Ta niezwykle kosztowna i czasochłonna inicjatywa amerykańskiej firmy pozwala nam obecnie wybrać się na wirtualną przejażdżkę po drogach większości krajów świata. Z zalet tego rozwiązania korzystają nie tylko kierowcy, turyści, ale także liczni przedsiębiorcy i ich klienci.

Z różnych powodów wyposażone w kamery pojazdy lub pracownicy Google nie mogą pojawić się jednak we wszystkich zakątkach globu. Dlatego też firma zwróciła się w stronę swoich użytkowników, po raz pierwszy dając każdemu z nich możliwość udokumentowania drogi przy pomocy własnych zdjęć, bez potrzeby korzystania z drogich kamer rejestrujących obraz w promieniu 360 stopni.

Aby stworzyć nową trasę Google Street View, wystarczy uruchomić aplikację Google Maps. Następnie z jej pomocą robimy zdjęcia, które program zamieni w serię slajdów, biorąc przy tym pod uwagę pozycję autora uchwyconą przez GPS.

Tak stworzona trasa będzie oznaczona na mapie przerywaną niebieską linią widoczną dla innych osób. Przed opublikowaniem fotografię będą jednak zapewne sprawdzane przez algorytmy, które zamażą np. twarze przypadkowych przechodniów. Zaznaczmy, że opcja na razie dostępne jest tylko w wersji beta.

Źródło: Google

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Stwórz własną trasę w Google Street View