PODPOWIEDZI:

Tysiąc zostaje w kieszeni! Dwa telewizory w promocji, które warto poznać

Tysiąc zostaje w kieszeni! Dwa telewizory w promocji, które warto poznać

Mając w planach zakup telewizora, pewnie chcesz złapać go na promocji. Na przykład takiej, żeby zostało ci tysiąc złotych w kieszeni. Media Markt zorganizował akcję promocyjną, w której przeceniono między innymi dwa fajne telewizory Samsunga. Będą klawym dodatkiem do salonu.

Na wstępie warto zaznaczyć, że tylko jeden z nich jest przeceniony o 1000 złotych. Ten większy. Drugi przeceniono o 250 złotych. To nadal jedna czwarta tysiąca w kieszeni. Nic dziwnego, w końcu mniejszy model już w normalnej cenie jest jednym z opłacalniejszych 65-calowców poniżej 3 tysięcy złotych. Teraz kosztuje tylko 2500 nowych polskich jednozłotówek. I to jest spoko cena.

Telewizor Samsung CrystalUHD na 2020

Ceny obniżono ze względu na trwającą właśnie akcję promocyjną “Zadyma cenowa”. Wśród tańszych urządzeń znajdziecie nie tylko telewizory, ale i na przykład sprzęty AGD lub telefony. To się wygodnie łączy z systemami ratalnymi i darmową dostawą od 99 złotych (z możliwością otrzymania nowego nabytku nawet tego samego dnia).

Samsung UE65TU7102K

Samsung UE82TU8002K

 Samsung UE65TU7102K oferta w Media Markt

 Samsung UE82TU8002K oferta w Media Markt

Taniej o 250 złotych!

Taniej o 1000 złotych!

O tym co wspólne w telewizorach Samsunga na promocji…

Oba telewizory są reprezentantami linii “krystalicznej” koreańskiego producenta. Nazwa nie bierze się znikąd. Sprowadzają się na nią dwie rzeczy - procesor Crystal 4K i Wyświetlacz Krystaliczny. Ten drugi jest może nawet ważniejszy, bo dzięki zastosowanym technologiom rozszerza spektrum barw, prezentując realistyczniejsze kolory bez widocznej gradacji. Chociaż nie jest to poziom QLED-ów, w budżetowym segmencie obraz jest całkiem konkurencyjny.

Wyświetlacz Crystal UHD vs normalny Samsunga porównanie

Podzespoły są mimo wszystko ważne. Procesor wykorzystuje algorytmy poprawiające jasność, barwy i rozdzielczość. Szczególnie ostatnia kwestia jest istotna, bo telewizor jest w stanie interpolować obraz do 4K. W dobie coraz powszechniejszych matryc tej rozdzielczości i wciąż kulejących pod tym względem treści to szczególnie ważne.

FHD vs 4K w telewizorach Samsung'

Z innych ważnych kwestii - to rozwiązania (oczywiście) dla miłośników filmu i (mniej oczywiście) dla graczy. Przede wszystkim jest tu HDR10+, wraz z HLG, poprawiający dynamikę jasności i ożywiający w ten sposób obraz. Pod względem gamingu z kolei klawą opcją jest Game Enhancer. Automatyczny tryb gry obniży opóźnienia, skracając czas pomiędzy naciśnięciem przycisku na padzie, a prezentacją zmian w grze.

Samsung TU7102 na komodzie

To wszystko siedzi na autorskim systemie Tizen. To oznacza zdalną współpracę z telefonami i komputerami, wsparcie dla asystentów głosowych, najważniejsze aplikacje streamingowe oraz wsparcie dla aplikacji SmartThings obsługującej inteligentne urządzenia w całym domu.

... I o tym co różne

Skądś się jednak różnica w cenie bierze. Oprócz tego, że urządzenia mają różnej wielkości matryce, przecenione telewizory są z innych serii. Model tańszy należy do TU7100, a droższy do TU8000. Różnice między nimi są często marginalne, ale jednak występują. Oto najważniejsze:

  • Różne rozmiary,
  • Inny pilot,
  • Kwestie poboczne.

Oczywiście rozmiar matrycy ma znaczenie. Samsung UE82TU8002K ma aż 82-calowy wyświetlacz. To ogromny sprzęt, który najbardziej będzie błyszczał w faktycznie dużym salonie. Takie telewizory sporo kosztują, ale rozmiary zbliżające się do oferowanych przez projektory (bez wad takich rozwiązań) są tego warte. Model Samsung UE65TU7102K to nieco mniejszy 65-calowiec. Wciąż duży, ale optymalny pod małe pokoje.

Jeden pilot Samsunga

Druga najistotniejsza kwestia to pilot. W przypadku wersji wyższej jest to nowocześniejsza wersja “Jednego Pilota”, którą okrojono pod względem przycisków. Ma za to wbudowany mikrofon, może więc posłużyć do łatwiejszego zarządzania telewizorem przy pomocy asystentów głosowych (w przypadku opcji niższej trzeba używać dodatkowych urządzeń, na przykład soundbarów) i współpracuje z wieloma sprzętami. Model serii 7100 ma klasycznego wielozadaniowego pilota.

Samsung TU8002 na pomarańczowym tle

Co do reszty różnic - są marginalne, ale na plus droższego modelu. Na przykład seria 8000 oferuje więcej wejść HDMI i USB oraz dodatkowo RCA pod starsze sprzęty. Ma też dodatkowe opcje w ustawieniach, na przykład Game Motion Plus redukujący efekty rozmycia i jitteringu w grach. Jest tu też znany z QLED-ów Tryb Ambient oferujący różne kreatywne wygaszacze wtapiające ekran w ścianę lub oferujące ważne informacje.

Źródło: Media Markt.

blog comments powered by Disqus
Tysiąc zostaje w kieszeni! Dwa telewizory w promocji, które warto poznać