PODPOWIEDZI:

Pierwszy smartband mPtech w sprzedaży

Pierwszy smartband mPtech w sprzedaży

Polska firma mPTech, specjalizująca się w produkcji elektroniki oraz urządzeń mobilnych, w tym telefonów, zaprezentowała swój pierwszy smartband myBand 4family. Opaska została stworzona z myślą o seniorach oraz dzieciach.

Celem konstruktorów gadżetu jest zapewnienie bezpieczeństwa jego użytkownikom. Dostępny w dwóch kolorach smartband łączy się z bezpłatną dedykowaną aplikacją mobilną 4Famliy, która stworzona została przez mPTech. Pozwala ona opiekunom i rodzinie na kontakt z właścicielem opaski, na bieżąco monitoruje jego podstawowe dane biometryczne (tętno i ciśnienie), a w razie potrzeby może wysłać powiadomienia SOS do wyznaczonych osób.

Dzięki modułowi GPS opaska wysyła też do aplikacji informacje o swojej lokalizacji. Pozwala to nie tylko kontrolować położenie użytkownika, ale również umożliwia wyznaczenie mu tzw. stref bezpieczeństwa. W przypadku, gdy nasz podopieczny opuści wyznaczony obszar, otrzymamy natychmiastową informację o tym fakcie.

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala, a także slot na kartę nanoSIM. Dzięki mikrofonowi i głośniczkowi możemy wykonywać za jego pomocą rozmowy telefoniczne. Bateria o pojemności 580 mAh pozwala smartbandowi na funkcjonowanie w stanie czuwania przez ok. 5 dni. Sprzęt jest odporny również na kurz i zachlapania (certyfikat IP66).

Opaska myBand 4family kosztuje 299 złotych i zamówimy ją na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: mPTech

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwszy smartband mPtech w sprzedaży