PODPOWIEDZI:

Polacy o technologii 5G - Raport Oppo

Polacy o technologii 5G - Raport Oppo

Wokół technologii 5G narosło w ostatnim czasie sporo nieprzymierzeń. Oppo wspólnie z instytutem forecastingowym – infuture.institute - przygotował raport na temat wiedzy i opinii Polaków na temat 5G.

Na pomysł badani wpadło samo Oppo, które jest w tej chwili jednym z kilku światowych liderów technologii 5G oraz dostarczania związanych z nią rozwiązań technicznych.

Jak się okazuje, wyniki analizy są całkiem pozytywne i Polacy okazują się znacznie lepiej poinformowani na temat 5G, niż można byłoby się spodziewać, czytając niektóre medialne doniesienia lub posty w serwisach społecznościowych.

Według danych zebranych przez instytut aż 87 procent Polaków jest w stanie poprawnie zdefiniować, czym jest 5G. Co ciekawe, najgorzej radzą sobie z tym najmłodsi rodacy, bo w przedziale wiekowym 18 - 24 lat najczęściej pojawiały się niepoprawne opisy natury nowej technologii. Badacze podają np. że co dziesiąta osoba z tej grupy stwierdziła, iż 5G to nowy rodzaj wyszukiwarki intranetowej.

Spośród badanych, aż 79 procent osób jednoznacznie zgadza się ze stwierdzeniem, że 5G będzie miało wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy kraju i świata. 49 procent respondentów spodziewa się natomiast, że popularyzacja technologii przełoży się bezpośrednio na ich prywatne lub zawodowe życie.

Polacy dobrze wiedzą czym jest 5G, tak wynika z badań Oppo

Podsumowując wszystkie najczęściej pojawiające się opinie respondentów, 5G wpłynie na trzy główne obszary naszego życia. Chodzi tu o edukację (twierdzi tak 33 procent badanych), przemysł (32 procent) oraz szeroko rozumianą rozrywkę (27 procent). Na poprawę tego trzeciego segmentu liczą najbardziej ludzie w wieku 24 - 34 lat.

Wielu ankietowanych jest wciąż niedoinformowanych i posiada błędne przekonanie o efektach rozwoju sieci 5G. Spora część z nich nie potrafiła np. jednoznacznie odpowiedzieć, czy ma ona wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Jeżeli chodzi o skutki jej powstania, jedna trzecia stwierdziła, że w ogólnym rozrachunku będą one negatywne. Podobna liczba respondentów jest jednak zupełnie przeciwnego zdania, pozostała nie ma na ten temat konkretnej opinii.

Źródło: Oppo

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Polacy o technologii 5G - Raport Oppo