PODPOWIEDZI:

Motorola startuje z produkcją pancernych telefonów

Motorola startuje z produkcją pancernych telefonów

Już wkrótce w sklepach pojawią się pierwsze "pancerne" i wodoodporne smartfony Motorolii. Firma ma zamiar podbić ten niszowy, acz niezwykle intratny segment rynku we współpracy z brytyjska spółką Bullitt Group, która produkuje niezwykle wytrzymałe smartfony z serii CAT.

Telefony typu „rugged” są zaprzeczeniem współczesnych smartfonów, których niezwykle delikatne podzespoły oraz wrażliwe na uszkodzenia ekrany sprawiają kłopoty wielu użytkownikom preferującym aktywny styl życia lub pracującym w trudnych warunkach (np. na budowach). Motorola wierzy, że dzięki doświadczeniu Bullitt Group uda się jej zaoferować smartfony, które przypadną do gustu tym wymagającym konsumentom.

Bullitt Group ma odpowiadać za produkcję i projekt całej linii nowych „pancernych” telefonów Motoroli. Jeżeli wierzyć plotkom, będą one współpracować z sieciami 4G oraz 5G, a pierwsze urzadzenia pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Partnerzy zapowiadają, że oficjalne informacje na ich temat poznamy za kilka miesięcy.

Motorola w ostatnim czasie prowadzi intensywną ekspansję, wprowadzając do sklepów wiele nowych modeli smartfonów ze średniej półki, takich jak zrecenzowana przez nas Motorola Moto G 5G Plus. Firma stara się też ciągle wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania, których efektem jest między innymi składana Motorola Razr z elastycznym wyświetlaczem.

Segment „Rugged” wciąż jest dość niewielki, dzięki temu z powodzeniem działają na nim mniejsi i mniej znani producenci. Wykorzystują oni fakt, że ze względu na swą naturę pancerne komórki mają zazwyczaj mniej wydajne, a przez to tańsze podzespoły niż ich standardowe odpowiedniki. Jednak coraz częściej niszą interesują się także więksi rynkowi gracze, tacy jak np. Samsung. Koreańska firma przedstawiła niedawno swój wytrzymały smartfon Samsung Galaxy XCover 5.

Źródło: Phone Arena

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Motorola startuje z produkcją pancernych telefonów