PODPOWIEDZI:

Telefony Nokia 6300 i 8000 w przyszłym miesiącu w Polsce

Szybki spis treści:
Telefony Nokia 6300 i 8000 w przyszłym miesiącu w Polsce

W przyszłym miesiącu do sklepów trafią odświeżone wersje klasycznych telefonów komórkowych Nokii. Fani fińskiej spółki będą mogli kupić nową Nokię 6300 lub 8000 - w atrakcyjnej cenie zaledwie kilkuset złotych.

O obu telefonach pisaliśmy kilka dni temu, gdy plotki na ich temat zaczęły krążyć po sieci. Jak widać, okazały się prawdziwe. Producent nie tylko potwierdził, że w grudniu trafią one do europejskich i polskich sklepów, ale także zaprezentował ich ostateczny wygląd wraz ze specyfikacją techniczną.

Nokia 6300

Wraz z nową Nokią 6300 powrócimy do 2007 roku. Wówczas to w sklepach pojawił się oryginalny odpowiednik telefonu, który posiadał minimalistyczną metalową obudowę, kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 na 320 pikseli, a także kamerę z obiektywem 2 megapikseli. Jego współczesna wersja, wizualnie zbliżona do oryginału,może pochwalić się klasyczną klawiaturą numeryczną. Zamknięta została w wytrzymałej plastikowej obudowie odpornej na uszkodzenia, w kolorach szarym lub zielonym.

We wnętrzu Nokii 6300 znajdziemy 512 MB pamięci RAM, a także procesor Snapdragon 210, który wraz systemem KaiOS oferuje podstawowe funkcje komunikacyjne, w tym możliwość łączenia się z Wi-fi oraz korzystania z sieci 4G LTE. Dodatkowo, korzystając z aplikacji w sklepie Kai, zainstalujemy na urządzeniu Facebooka, YouTube'a, a także mapy oraz Asystenta Google'a. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii na jednym ładowaniu telefon będzie działać przez wiele dni. Sugerowana cena w Polsce to 299 złotych.

Nokia 8000

Wygląd telefonu jest inspirowany serią kilkunastu komórek z prestiżowej serii 8000, które pojawiły się w późnych latach 90. i w pierwszej połowie dwutysięcznych. Design nowej Nokii 8000 przykuwa wzrok elegancką i minimalistyczną obłą obudową z zakrzywionymi na brzegach klawiszami numerycznymi. Model dostępny jest w czterech kolorach – białym, czarnym, niebieskim i złotym. Producent wyposażył urządzenie w ekran o przekątnej 2,8 cala.

Podzespoły modelu 8000 nie różnią się prawie od tych, które znajdziemy w Nokii 6300. Jedyną dodatkową zaletą sprzętu jest podstawowa kamera 2 Mpx, która w dzisiejszych czasach wzbudzi tylko uśmiech na twarzy, ale sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach. Sugerowana cena w Polsce to 399 złotych.

Na koniec przypomnijmy, że producentem obu telefonów jest firma HDM Global. Od 2016 roku posiada ona pełne prawa do klasycznego portfolio Nokii oraz jej patentów związanych z telefonią komórkową. Pozwala to jej swobodnie korzystać z logo i znaków handlowych legendarnej fińskiej spółki.

Model biznesowy HMD Global opiera się w tej chwili w dużej części na wykorzystaniu nostalgii fanów Nokii za produktami marki. Poza zupełnie nowymi smartfonami, takimi jak flagowa Nokia 9, producent oferuje również odświeżone modele kilkunastoletnich komórek Finów. Do tej pory w sprzedaży pojawiła się między innymi zrecenzowana przez nas nowa Nokia 3310.

Źródło: HDM Global

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Telefony Nokia 6300 i 8000 w przyszłym miesiącu w Polsce