PODPOWIEDZI:

Pierwszy multimedialny odtwarzacz Nokia w Europie

Pierwszy multimedialny odtwarzacz Nokia w Europie

Już wkrótce w europejskich sklepach pojawi się nowe i interesujące urządzenie o nazwie Nokia Streaming Box 8000. Jest to wyposażony w system Android TV multimedialny odtwarzacz ze wsparciem obrazu w rozdzielczości 4K.

Nokia nie daje o sobie zapomnieć. Ostatnio pisaliśmy już o tym, że firma wygrała przetarg na budowę sieci 4G na księżycu, a także o planach wskrzeszenia telefonów z seriiNokia 8000 i Nokia 6300. Logo Nokii pojawia się również regularnie na wielu innych urządzeniach elektronicznych, a wszystko to za sprawą producentów, którzy kupują licencję pozwalającą wykorzystać im znaki towarowe fińskiej spółki.

Nie inaczej jest w przypadku multimedialnego odtwarzacza o nazwie Nokia Streaming Box 8000, za którego stworzenie oficjalnie odpowiada firma Streamview, zajmująca się sprzedażą tunerów TV, telewizorów oraz radioodbiorników w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach.

Nokia Streaming Box 8000 posiada standardowy komplet portów i wyjść audio/wideo

Nokia Streaming Box 8000 pracuje na systemie Android 10, akceptuje sygnał w maksymalnej rozdzielczości 4K, a na pokładzie posiada procesor Amlogic S905X3. Z boku minimalistycznej obudowy urządzenia znajdziemy standardowe porty USB-C, USB-A, HDMI, a także optyczne wyjście audio i Ethernet. Na dołączonym pilocie znajdziemy poza tym standardowe przyciski multimedialne wraz ze skrótami do serwisów YouTube, Netflix, Amazon Prime Video i Google Play.

Za Nokia Streaming Box 8000 zapłacimy 100 euro (ok. 450 złotych). Oznacza to, że urządzenie będzie konkurować na rynku bezpośrednio z dostępną w podobnej cenie najnowszą wersją Google Chromecast, a także z blisko o połowę tańszym sprzętem, takim jak Xiaomi Mi Box TV S 4K. Premiera wyznaczona została na ten rok.

Źródło: Golem.de

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwszy multimedialny odtwarzacz Nokia w Europie