PODPOWIEDZI:

Mass Effect Legendary Edition oficjalnie zapowiedziane!

Szybki spis treści:
Mass Effect Legendary Edition oficjalnie zapowiedziane!

Nadszedł dobry dzień dla wszystkich fanów serii Mass Effect. Plotki krążące w internecie okazały się prawdziwe i studio BioWare potwierdza prace nad remasterem pierwszych trzech części gry, czyli tak zwanej trylogii Sheparda. Jednak to nie koniec ciekawych informacji!

7 listopada miał miejsce światowy dzień fanów Mass Effect. Data ta jest bezpośrednio powiązana z symbolem N7 znanym z gier. W tym roku studio odpowiedzialne za tytuł dało fanom powód do podwójnego świętowania. Zapowiedziało bowiem legendarną edycję gry, która zawierać będzie odświeżone pierwsze 3 części, razem ze wszystkimi DLC.

W serwisie YouTube pojawiła się oficjalna prezentacja.

Pomimo tego, że oryginalna trylogia jest już klasykiem, to wielu nowych graczy może się od niej odbić, a szczególnie od pierwszej odsłony. Ta wyszła w 2007 roku, więc sterowanie można dziś uznać za niezmiernie męczące, o grafice nie wspominając. Stąd na fali odświeżania starych tytułów ta pozycja naprawdę cieszy.

Według komunikatu prasowego, w legendarnej edycji odświeżone zostaną tekstury, oświetlenie, animacje twarzy postaci czy cieniowanie. Poza tym gry otrzymają wsparcie dla 4K UHD w 60 FPS-ach na wszystkich dostępnych platformach, czyli PC, PS4, XBOX ONE. Remaster pojawi się także na konsolach nowej generacji.

Produkcja miała pojawić się jeszcze w tym roku, jednak z racji komplikacji wywołanych przez pandemię koronawirusa premierę przesunięto na wiosnę 2021 roku. Po nowym roku otrzymamy także więcej informacji o nadchodzącym remasterze.

Nowa odsłona Mass Effect?

Przy okazji przekazania informacji na temat Mass Effect Legendary Edition studio poinformowało, że rozpoczęli prace nad nową odsłoną tytułu. Nie ma jednak żadnych konkretnych informacji, czego dotyczy fabuła, a także kiedy piąty Mass Effect pojawi się na półkach sklepowych. Prace niedawno się rozpoczęły, więc nowej części możemy spodziewać się dopiero za kilka lat. Fanów na pewno ucieszy jednak informacja, że ta w ogóle powstaje.

Zainteresowany odświeżoną trylogią Sheparda? Daj znać w komentarzu!

Źródło: BioWare; YouTube

blog comments powered by Disqus
Mass Effect Legendary Edition oficjalnie zapowiedziane!