PODPOWIEDZI:

Facebook otwiera swój własny serwis streamingowy gier

Facebook otwiera swój własny serwis streamingowy gier

Facebook wchodzi na coraz bardziej zatłoczony rynek streamingowania gier. Gigant korzysta jednak z zupełnie innego modelu biznesowego niż pozostałe serwisy tego typu, takie jak Google Stadia, PlayStation Now, Amazon Luna czy Microsoft xCloud.

W przeciwieństwie do konkurentów serwis Facebooka skupi się na razie wyłącznie na grach mobilnych i uruchomimy go na dowolnym komputerze PC oraz smartfonie lub tablecie z Androidem. Dostęp do produkcji otrzymamy bez potrzeby instalowania jakichkolwiek nowych programów. Streamować rozrywkę możemy bowiem wprost z okna przeglądarki internetowej lub z poziomu mobilnej aplikacji Facebooka.

W tej chwili usługa dostępna jest jedynie w wersji beta. Jej ostateczna odsłona, która zadebiutuje w 2021 roku, pozostanie całkowicie darmowa dla wszystkich zainteresowanych osób posiadających konto na Facebooku. Dostępne w niej gry oferują mikrotransakcje lub wyświetlają reklamy.

Gry streamujemy przez aplikację Facebooka całkowicie za darmo

Obecnie zagramy tu w produkcje takie jak Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale oraz WWE SuperCard by 2K. W przyszłym rokulista tytułów zostanie rozszerzona o kolejne popularne produkcje przygodowe i zręcznościowe, które znane są z telefonów i tabletów.

Streaming gier to obecnie jeden z najgorętszych tematów w branży elektronicznej rozrywki. Zdalna zabawa z najnowszymi i najbardziej wymagającymi produkcjami, nawet na starym tablecie czy laptopie, to teoretycznie atrakcyjna propozycja dla konsumentów. Jest ona jednak jeszcze bardziej kusząca dla deweloperów i wydawców gier, którzy za jej sprawą mogą kontrolować w stu procentach oferowaną odbiorcom zawartość.

Źródło: Facebook

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Facebook otwiera swój własny serwis streamingowy gier