PODPOWIEDZI:

Innowacyjny zwijany smartfon od Vivo

Innowacyjny zwijany smartfon od Vivo

Chińska firma Vivo, której produkty od kilku miesięcy dostępne są w naszym kraju, przygotowała innowacyjny patent opisujący smartfon z wertykalnie rozwijanym ekranem.

Po względnie chłodnym przyjęciu przez konsumentów pierwszych składanych telefonów, takich jak np. Samsung Galaxy Z Fold 2, producenci coraz częściej spoglądają w stronę technologii zwijanych wyświetlaczy. Rozwiązuje ona wiele dotychczasowych problemów technicznych, a jej implementacja jest znacznie tańsza oraz prostsza niż w przypadku składanych ekranów.

Nie dziwne więc, że o palmę pierwszeństwa w wyścigu o wprowadzenie do sklepów zwijanych smartfonów walczy w tej chwili wiele firm. Jest o co walczyć, bo dobrze przyjęty sprzęt tego typu może wzmocnić prestiż producenta oraz pomóc zdobyć mu nowych klientów. Wygląda na to, że do rywalizacji dołącza właśnie chińska firma Vivo, której urządzenia mobilne są dostępne w Polsce od kilku miesięcy.

Serwis LetsgoDigital odkrył dokumenty złożone przez firmę w chińskim urzędzie patentowym. Opisują ona interesująco wyglądający telefon z wertykalnie rozwijanym ekranem, który może zwiększyć swoją powierzchnię o ok. 25 procent. W projekcie urządzenia Vivo przewidziało tez miejsca na pięć obiektywów rozmieszczonych na planie krzyża oraz niewielką błyskową lampę LED zamontowaną z ich prawej strony.

Wizualizacja zwijanego telefonu Vivo

Oczywiście patent nie musi być oznaką tego, że opisane w nim urządzenie trafi do szerokiej produkcji. Niewykluczone, że mamy tu do czynienia tylko z prototypem lub konceptem, który zostanie wykorzystany w jakieś formie w przyszłości. Jednak sam fakt, że dokumentacja została oficjalnie zarejestrowana przez producenta, świadczy o tym, że bierze on na poważnie nową technologię i ma zamiar konkurować z aktualnymi liderami jej implementacji, takimi jak LG.

Źródło: LetsgoDigital

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Innowacyjny zwijany smartfon od Vivo