PODPOWIEDZI:

Samsung po raz piętnasty globalnym liderem sprzedaży TV

Samsung po raz piętnasty globalnym liderem sprzedaży TV

Samsung po raz piętnasty z rzędu został globalnym liderem sprzedaży telewizorów w ujęciu rocznym. Mimo wielu problemów firmie udało się uzyskać podobne wyniki co w 2019 roku. Daleko w tyle za koreańską spółką wciąż pozostają jej najwięksi konkurenci.

Informacje pochodzą od firmy analitycznej Omdia, która co kwartał przygotowuje raporty podsumowujące globalne zarobki branży producentów telewizorów. W całym 2020 roku aż 31,9 proc. dochodów w tym segmencie zostało wygenerowanych przez produkty Samsunga. Pod tym względem firma posiada ogromną przewagę nad największymi konkurentami. W zestawieniu na drugim miejscu znajdziemy bowiem LG z 16,5 proc., a także Sony z 9,1 proc. udziałów w rynku.

Według szacunków Omdii w całym 2020 roku sprzedano w sumie 225 milionów telewizorów, z czego ok. 49 milionów oznaczonych było logo Samsunga. Tradycyjnie największe zainteresowanie nowymi odbiornikami było zauważalne w okresie jesienno-świątecznym. W czwartym kwartale roku kupiono bowiem ponad 70 milionów sztuk tych urządzeń.

Samsung po raz piętnasty został liderem sprzedaży i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższych latach. Firma jest szczególnie dumna ze swoich paneli QLED, które w ubiegłym roku sprzedały się w liczbie ponad siedmiu milionów egzemplarzy, a także dużych telewizorów z przekątnymi powyżej 75 cali.

W 2021 roku koreańska spółka liczy na podobne sukcesy. Jej przedstawiciele podkreślają, że w najbliższych miesiącach do konsumentów trafi cała linia premiowych modeli korzystających z technologii Neo QLED oraz Micro LED. Firma ma zamiar inwestować również w dalsze badania i rozwój, które zapewnią jej przewagę w najbliższych latach.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Samsung po raz piętnasty globalnym liderem sprzedaży TV