PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Telewizory Samsung Neo QLED i QLED dla graczy

Telewizory Samsung Neo QLED i QLED dla graczy

Samsung rozpoczyna promocję swoich najnowszych telewizorów Neo QLED i QLED wśród graczy. Według producenta pokazane podczas targów CES 2021 modele, dzięki swoim możliwościom, powinny zainteresować wymagających fanów gamingu.

Zorganizowane na początku tego miesiąca targi CES 2021 obfitowały w przeróżne atrakcje oraz zapowiedzi. Wśród wystawców nie zabrakło również Samsunga, który pokazał szereg nowych modeli telewizorów. Na pierwszy plan wysuwają się telewizory korzystające z technologii Neo QLED i QLED, które według producenta powinny zainteresować graczy.

Panele Neo QLED i QLED Samsunga odznaczają się najwyższej jakości ekranami, które pracują w rozdzielczości 4K (a nawet 8K), a także w częstotliwości 120 Hz, dzięki której zagramy w gry nawet w 120 klatkach na sekundę. Kolejną zaletą dla fanów elektronicznej rozrywki jest też automatyczny tryb niskiej latencji, współpraca z HDR oraz inne funkcje gamingowe stworzone z myślą o konsolach nowej generacji. Do tej pory telewizory obsługujące tyle udogodnień były rzadkością.

Samsung Neo QLED to nowa linia telewizorów koreańskiego gianta

Telewizory posiadają także w swoim menu wcześniej niedostępny dedykowany panel gracza. Z jego poziomu szybko sprawdzimy input lag lub podłączymy bezprzewodowe słuchawki. Dostosujemy tutaj również proporcje ekranu. Warto odnotować, że nowe urządzenia Samsunga pracują także z proporcjami 21:9 oraz 32:9, co z pewnością może zainteresować osoby pragnące podłączyć gamingowego peceta do TV w salonie.

Co ciekawe, wszystkie tegoroczne modele paneli QLED z ekranami powyżej 55 cali, a także 50-calowy Samsung Q90A, posiadają wbudowane wsparcie dla technologii AMD FreeSync Premium Pro. Funkcja znana posiadaczom pecetowych monitorów automatycznie i dynamiczne dopasowuje częstotliwość odświeżania ekranu do framerate'u gry, zapobiegając tzw. „rwaniu się” obrazu oraz innym zakłóceniom rozgrywki.

Nowe technologie Samsunga pojawią się w pierwszej kolejności w dwóch flagowych modelach - Samsung QN900A 8K oraz Samsung QN90A 4K.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Telewizory Samsung Neo QLED i QLED dla graczy