PODPOWIEDZI:

W pandemii Facebook odnotował spore wzrosty zysków i użytkowników

W pandemii Facebook odnotował spore wzrosty zysków i użytkowników

W najnowszym raporcie finansowym Facebook pochwalił się, że w ostatnim roku odnotował bezprecedensowy wzrost przychodów i zysków. Serwis przyciągnął też przed ekrany rekordową liczbę użytkowników.

Jak czytamy w informacji prasowej, tylko w czwartym kwartale 2020 roku Facebook zarobił aż 11,2 mld dolarów przy przychodach wynoszących 28 mld. W całym ubiegłym roku społecznościowy gigant zarobił natomiast na czysto aż 29 mld dolarów. We wszystkich przypadkach kwoty te wzrosły od 20 do 30 procent w porównaniu do analogicznych okresów 2019 roku.

Świetnym wynikom nie zaszkodziły przeróżne kontrowersje narosłe wokół serwisu oraz jego problemów z poprawnym przechowywaniem danych osobowych. Znudzeni ludzie zamknięci w domach podczas pandemii znacznie częściej niż do tej pory zaglądali do Facebooka. W grudniu 2020 roku serwis regularnie odwiedzało aż 1,8 mld osób na całym świecie, a więc o 11 procent więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

W tym samym czasie ze wszystkich aplikacji mobilnych Facebooka (serwis Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp) przynajmniej raz dziennie korzystało 2,6 mld osób (wzrost o 15 procent). Co więcej, raz na miesiąc logowało się do nich w sumie aż 3,3 mld użytkowników (wzrost o 14 procent).

Facebook jest bardzo ostrożny w prognozach na ten rok, podkreślając w raporcie, że w pierwszych kwartałach spodziewa się sporych problemów i wyzwań. Na ewentualny spadek przychodów spółki wpłyną wówczas znacznie uszczuplone marketingowe budżety reklamodawców, którzy zaczynają odczuwać skutki spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią. W skali całego roku firma oczekuje jednak nadal stabilnych, choć mniej imponujących wzrostów.

Źródło: Facebook

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
W pandemii Facebook odnotował spore wzrosty zysków i użytkowników