PODPOWIEDZI:

Komputer nowej Tesli pozwoli zagrać w Cyberpunka 2077

Komputer nowej Tesli pozwoli zagrać w Cyberpunka 2077

Firma Tesla zaprezentowała odświeżoną wersję energoelektrycznego samochodu Tesla Model. Poza licznymi zmianami we wnętrzu pojazdu na właścicieli auta czekać będzie również nowy potężny komputer pokładowy, na którym uruchomimy nawet najnowsze gry, w tym Cyberpunka 2077.

Według zapowiedzi producenta moc obliczeniowa nowego komputera Tesli wynosi 10 teraflopów i jest bezpośrednio porównywalna z PlayStation 5. Układ graficzny oraz procesor pokładowego peceta przygotowany został przez firmę AMD, która dostarcza kluczowe komponenty także dla systemów nowej generacji Sony i Microsoftu.

Wciąż niepotwierdzone informacje wskazują na to, że komputer Tesli Model S ma być napędzany przez czip AMD RDNA2 oraz układ graficzny Navi 23, którego możliwości odpowiadają desktopowym kartom Radeon ze średniego segmentu cenowego. Pozwoli mu to więc bez problemu odtworzyć większość współczesnych gier, takich jak Wiedźmin 3 czy Doom Eternal z włączonym wysokimi poziomem detali.

Pasażerowie do zabawy wykorzystają system operacyjny oraz gamingową platformę Tesla Arcade, która dostępna jest już od dłuższego czasu w samochodach Tesli. Do tej pory ich komputery pozwalały jedynie na uruchamianie starszych i mniej wymagających tytułów.

Szczegóły dotyczące nowego GPU w komputerze Modelu S nie są na razie jeszcze znane, nie został on bowiem oficjalnie zapowiedziany przez producenta. Niektórzy podejrzewają, że w przyszłości może być on użyty w nadchodzących Radeonach.

Gamingowa platforma Tesla Arcade pozwoli na uruchomienie nawet najnowszych tytułów w samochodzie

Z grami bawimy się na głównym ekranie komputera umieszczonym na przedniej desce rozdzielczej, a także na mniejszym monitorze zamontowanym przy tylnych siedzeniach. Odświeżona Tesla Model S kosztować będzie 80 tysięcy dolarów, a jej pierwsze egzemplarze trafią do klientów w marcu.

Źródło: IGN

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Komputer nowej Tesli pozwoli zagrać w Cyberpunka 2077