PODPOWIEDZI:

Pierwsze niezwykle dokładne mapy Google już dostępne

Pierwsze niezwykle dokładne mapy Google już dostępne

Zgodnie z zapowiedziami przedstawionymi w ubiegłym roku Google zaczyna stopniowo oferować użytkownikom swoich serwisów nowe szczegółowe mapy miast. Są one wzbogacone o dotychczas nieobecne detale ułatwiające jazdę samochodem oraz piesze poruszanie się po ulicach.

Zmiany obejmują na razie jedynie cztery metropolie. Mowa tu o Londynie, Nowym Jorku, Tokio oraz San Francisco. Ich mapy posiadają teraz szereg wcześniej nieobecnych szczegółów, które zostały dodane w oparciu o dane ze zdjęć satelitarnych oraz innych źródeł. Podobnie jak w przypadku większości zmian w programach Google'a, aktualizacja dokonywana jest na razie stopniowo i nowości w aplikacji zobaczą na razie jedynie wybrani użytkownicy jej testowej wersji.

Odświeżone mapy wyświetlają teraz realny układ i szerokość dróg, wraz z wysepkami, oznaczeniami świateł drogowych, roślinnością oraz pasami z przejściami dla pieszych. Ten sam poziom detali reprezentują teraz także tereny zielone, takie jak publiczne parki i ogrody. Informacje te okażą się przydatne nie tylko do osób zmotoryzowanych, ale również poruszających się pieszo, zwłaszcza tych, którzy spacerują z wózkami dziecięcymi lub zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Nowe mapy Google oferują znacznie dokładniejszy obraz miast

Google planuje w przyszłości rozszerzyć listę miast oferujących nowy rodzaj map. Kiedy to jednak nastąpi, pozostaje na razie tajemnicą.

Źródło: Android Police

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Pierwsze niezwykle dokładne mapy Google już dostępne