PODPOWIEDZI:

AI Samsunga Galaxy S21 wymaże niechciane osoby ze zdjęć

AI Samsunga Galaxy S21 wymaże niechciane osoby ze zdjęć

Najnowsze smartfony Samsunga z linii Galaxy S21 będą wzbogacone o nową opcję automatycznego usuwania z fotografii przypadkowych osób i przedmiotów, które znajdą się w kadrze.

Samsungi z linii Galaxy S21 (Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21 Plus i Samsung Galaxy S21 Ultra) zostały oficjalne pokazane podczas czwartkowego eventu Galaxy Unpacked. Smartfony korzystają z Androida 11 oraz najnowszej wersji nakładki One UI 3.0. Podczas prezentacji jej możliwości koreańska firma pokazała interesującą opcję dla fanów fotografii,pozwalającą wymazywać ze zdjęć wybrane obiekty. W ten sposób uwiecznimy najciekawsze chwile oraz krajobrazy bez postronnych osób.

Funkcja korzysta z AI, które po wybraniu sylwetki przechodnia lub innego przedmiotu znajdującego się w kadrze będzie starało się jak najskuteczniej usunąć je ze zdjęcia i zastąpić symulowanym tłem. Korzystająca z sieci neuronowych sztuczna inteligencja została „wytrenowana” przez twórców, by jak najlepiej spełniała to zadanie. Jak bardzo będzie ona efektywna, przekonamy się za dwa tygodnie.

Warto zaznaczyć, że z opcji skorzystamy tylko w aplikacji Galeria Samsunga, tak więc najprawdopodobniej AI dokonuje obliczeń i obróbki grafiki, korzystając z mocy obliczeniowej serwerów w chmurze. Daje to nadzieję na to, że funkcja wymazywania trafi po aktualizacji systemowej także do właścicieli starszych modeli telefonów Samsunga.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
AI Samsunga Galaxy S21 wymaże niechciane osoby ze zdjęć