PODPOWIEDZI:

Inteligenta kołyska Cradlewise uśpi każde dziecko

Inteligenta kołyska Cradlewise uśpi każde dziecko

Amerykański start-up o nazwie Cradlewise zaprezentował na targach CES 2021 swoją inteligentną kołyskę dla dzieci. Urządzenie wyposażone jest w kamerę i sensory, które kontrolują jakość snu oraz samopoczucie niemowlaka, przedstawiając wszystkie zebrane dane pod postacią raportów wyświetlanych w dedykowanej aplikacji.

Popularność smartbandów i smartwatchy z biosensorami, pozwalających kontrolować nasz stan zdrowia, sprawiła, że oswoiliśmy się z tą technologią i przekonaliśmy się do jej zalet. Twórcy inteligentnej kołyski z Cradlewise postanowili wykorzystać ją, by pomóc nowym rodzicom w zapanowaniu nad snem najmłodszych dzieci, który ma kluczowe znacznie w ich rozwoju.

Kołyska skonstruowana została z jasnego drewna i przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników w wieku od 0 do 24 miesięcy. Znajdujący się w jej wnętrzu materac możemy stopniowo obniżać, by ostatecznie zamienić kołyskę w łóżeczko. W łuku zainstalowanym nad barierkami konstruktorzy zamontowali kamerę oraz czujniki stale kontrolujące stan pociechy.

Materac kołyski możemy obniżyc zamieniając ją w łóżeczko

Pomysłodawcy Cradlewise zapewniają, że rozpoznaje ono schematy snu dziecka. AI wykrywa, kiedy przebudza się ono w nocy i zaczyna być niespokojne. Wówczas urządzenie automatycznie zaczyna się kołysać, pozwalając mu z powrotem zasnąć, nim zacznie płakać lub hałasować. W zależności od potrzeb rodziców łóżeczko może także odtwarzać muzykę lub ulubione zestawy dźwięków niemowlaka.

Czujniki przesyłają w czasie rzeczywistym obraz wideo do dedykowanej aplikacji mobilnej, która pozwala kontrolować funkcje łóżeczka. Równocześnie za jej pośrednictwem mamy dostęp do wszystkich raportów biometrycznych dziecka.

Aplikacja mobilna Cradlewise przedstawia szczegółowe raporty o stanie dziecka

Kołyska Cradlewise jest w tej chwili testowana przez wybranych rodziców w USA, ale producenci nie mogą na razie ujawnić jej docelowej ceny oraz daty premiery.

Źródło: Cradlewise

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Inteligenta kołyska Cradlewise uśpi każde dziecko