PODPOWIEDZI:

Maska N95 od Razera z podświetleniem RGB i modulatorem głosu

Maska N95 od Razera z podświetleniem RGB i modulatorem głosu

Firma Razer pokazała swój prototypowy model maski ochronnej wraz z odkażającym futerałem korzystającym ze światła UV. Stylowe urządzenie jest dodatkowo podświetlana przez diody LED oraz posiada modulator głosu.

Pierwsza maska ochronna klasy N95 od Razera nosi nazwę Project Hazel i została pokazana podczas targów elektroniki użytkowej CES 2021. Stanowi odpowiedź firmy na trudne czasy, w jakich przyszło nam żyć, a także rosnący problem odpadów generowanych przez używanie jednorazowych maseczek.

Jej pokaz zaskoczył jednak wiele osób, bowiem producent znany jest przede wszystkim z licznych akcesoriów komputerowych, takich jak np. gamingowe myszki czy gamingowe słuchawki.

Podobnie jak wszystkie urządzenia sygnowane logo Razera, maska Project Hazet zaprojektowana została w znanej fanom stylistyce. Jej główną część wykonano z przezroczystego tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, do którego dołączone zostały silikonowe paski oraz uszczelki, zapewniające jej szczelne przyleganie do twarzy.

Masaka razera pozostaje na razie protoypowym konceptem

W konstrukcji Razera nie mogło obyć się bez zamontowanych z przodu filtrów z regulowanym przepływem powietrza, który wspierany jest przez zasilane baterią wentylatory. Wnętrze maski jest podświetlane od wewnątrz diodami LED, których kolor lub animacje można samodzielnie skonfigurować. W środku znalazł się także mikrofon wraz z modulatorem głosu. Urządzenie ładujemy w specjalnym etui, pełniącym równocześnie funkcje dezynfekujące, wykorzystując do tego światło UV.

Futerał ładuje maskę oraz przeprowadza jej dezynfekcję

Maska pozostaje na razie jedynie imponującym konceptem. Razer nie zdecydował się jeszcze, czy pokazany prototyp zamieni się w przyszłości w sprzęt dostępny dla przeciętnego konsumenta. Z powodu przedłużającej się pandemii swoje elektroniczne maski zaczyna proponować coraz więcej producentów elektroniki. Pierwsze urządzenia tego typu zaczynają już trafiać do sprzedaży.

Źródło: CNET

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Maska N95 od Razera z podświetleniem RGB i modulatorem głosu