PODPOWIEDZI:

Mercedes prezentuje ponad 50-calową deskę rozdzielczą OLED

Mercedes prezentuje ponad 50-calową deskę rozdzielczą OLED

Meredes-Benz przedstawił robiącą wrażenie OLED-ową deskę rozdzielczą o przekątnej ponad 50 cali, którą ma zamier zainstalować w swoich najnowszych modelach elektrycznych aut. Ogromny dotykowy ekran będziemy mogli dowolnie konfigurować według własnych potrzeb.

Ekran MBUX Hyperscreen oferuje przekątną 56 cali i wypełni całą deskę rozdzielczą samochodu, pozwalając np. pasażerowi na przednim siedzeniu oglądać filmy podczas podróży. Został on zbudowany w oparciu o technologię OLED, zapewniającą dużą jasność, kontrast, a także świetne odwzorowanie kolorów. Na panelu znajdziemy oczywiście wszystkie najważniejsze wskaźniki monitorujące stan pojazdu, które zmienimy według upodobań.

Dotykowy ekran pozwala nam również łatwo zarządzać systemem operacyjnym. Z jego poziomu zmodyfikujemy wszystkie funkcje auta, dostosowując je do własnych potrzeb. O responsywność oraz bezproblemowe działanie panelu ma zadbać ośmiordzeniowy procesor oraz aż 24 GB pamięci RAM. OS ma korzystać również z AI ułatwiającego nam dostęp do często używanych opcji.

Ekran pokryty jest antyrefleksyjnym i niezwykle wytrzymałym na uszkodzenia szkłem Gorilla Glass. Dodatkowo dzięki wbudowanym czujnikom dostosowywać ma swoją jasność do warunków panujących w kabinie i na zewnątrz pojazdu, gwarantując tym samym bezpieczną jazdę.

MBUX Hyperscreen zamontowany będzie wyłącznie w premiowych elektrycznych limuzynach EQS, które w sprzedaży pojawią się w tym oraz w przyszłym roku.

Źródło: Mercedes-Benz

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Mercedes prezentuje ponad 50-calową deskę rozdzielczą OLED