PODPOWIEDZI:

Samsung ujawnia technologie TV na CES 2022 - będzie rewolucja?

Samsung ujawnia technologie TV na CES 2022 - będzie rewolucja?

Targi CES to jedne z najbardziej popularnych wydarzeń w świecie technologii. Producenci wykorzystują ten moment na promocję najnowszych rozwiązań. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy na oficjalnej stronie Samsunga pojawiły się nowinki w sprawie telewizorów i technologii z nimi związanej.

Targi Consumer Electronics Show odbywają się w 2022 roku pomiędzy 5 a 8 stycznia. Samsung na oficjalnej stronie obiecuje rewolucyjne rozwiązania, które pojawią się w sprzedaży w najbliższym czasie. Mowa przede wszystkim o nowoczesnych telewizorachMICRO LEDNeo QLED i Lifestyle TVs, a także technologiach wspierających Smart - w tym aplikacji do obrotu NFT! Tak, to nie pomyłka. Nowa aplikacja, wspierana przez wyżej wymienione telewizory, pozwoli na kupno i obrót “cyfrowymi dziełami sztuki”.

Propozycje TV na 2022 od Samsunga

Na 2022 rok Samsungprzygotował 3 linie telewizorów, które mają otwierać nową generację rozrywki na małym ekranie. Każdą z nich cechują wyjątkowe rozwiązania i charakterystyka.

MICRO LED

MICRO LED to seria telewizorów, która ma oferować najwyższą jakość obrazu za sprawą 25 milionów LED-ów o wielkości mikrometra. Produkują one światło i kolor indywidualnie, co ma zapewniać immersyjne doświadczenie pełne głębi, wyrazistych kolorów oraz przejrzystości i kontrastu. Podczas targów CES 2022 Samsung przedstawi telewizory z tej serii w 3 rozmiarach - 110 cali, 101 cali i 89 cali.

Samsung ujawnia telewizory na CES 2022

Neo QLED

Kolejna seria to Neo QLED. Charakteryzuje ją nowoczesny procesor Neo Quantum. Ten wpływa na polepszenie obrazu, a także dźwięku, za sprawą cyfrowej obróbki. Producent chwali się, że wykorzystanie tego procesora zwiększa kontrast, jak i jasność - z 12 do 14 bitów gradacji. Ma to 4-krotnie zwiększyć kontrolę światła przez telewizor.

Lifestyle TVs

W tej linii znaleźć mają się 3 telewizory, każdy o innej nazwie. Dokładniej mowa o The Frame, The Serif i The Sero. Tu producent chwali się wrażeniami jak z muzeum. Chodzi o technologię Matte Display, czyli matowy ekran, który świetnie rozprasza światło. Jest też odporny na ślady rąk i palców. Dodatkowo boki urządzenia są wyposażone w ramkę, która sprawia, że telewizor wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.

Nowe telewizory Samsung na CES 2022

Technologie wspierające i NFT Platform

Nowy rok w firmie Samsung to także kilka ciekawych rozwiązań i funkcji Smart HUB. Na targi CES 2022 przygotowane są cztery.

  • Gaming Hub - Samsung rozpoczyna współpracę z platformami gamingowymi w chmurze, czyli NVIDIA GeForce Now, Stadia i Utomik. To pozwoli Ci swobodnie grać na telewizorze podczas wieczorów relaksu.
  • Watch Together - pozwala oglądać wspólnie filmy i programy z włączonym czatem video.
  • NFT Platform - wcześniej wspomniana aplikacja do odkrywania, kupowania i handlowania cyfrową sztuką. Funkcja znajduje się w telewizorach MICRO LED, Neo QLED oraz The Frame.
  • Smart Calibration - funkcja łatwej kalibracji jakości obrazu. Zawiera dwa tryby - Basic i Professional. W pierwszym szybka kalibracja zachodzi w 30 sekund, drugi potrzebuje natomiast 10 minut.

Samsung ujawnia technologie MICRO LED CES 2022

Akcesoria

Oprócz telewizorów i funkcji pojawiają się również nowe akcesoria. Mowa tu o nowych uchwytach ściennych, w tym samobracającym się. Kolejna jest świeża seria soundbarów, które mają wspomóc najnowsze telewizory w tworzeniu przestrzennej oraz immersyjnej sceny podczas seansu.

Co sądzisz o propozycjach Samsung na CES 2022? Daj znać w komentarzu!

Źródło: news.samung.com

Sprawdź też:

  1. Tańsze AGD na nowy rok - Tylko do 10 stycznia!
  2. Ale gigant! OnePlus 10 Pro na oficjalnych grafikach odkrywa ogromną wyspę aparatów
  3. Usiądź wygodnie, bo polska cena Samsunga Galaxy S21 FE zwala z nóg!
blog comments powered by Disqus
Samsung ujawnia technologie TV na CES 2022 - będzie rewolucja?