PODPOWIEDZI:

Nowości Sony na CES 2022 - telewizory Bravia XR i aktualizacja soundbara HT-A7000

Nowości Sony na CES 2022 - telewizory Bravia XR i aktualizacja soundbara HT-A7000

CES 2022 to jak co roku okazja dla producentów do zaprezentowania nowych rozwiązań technologicznych. Korzysta z niej również Sony i jeszcze przed targami dzieli się szczegółami na temat nowej generacji telewizorów Bravia XR, w tym Mini LED i OLED.

Targi CES odbywają się pomiędzy 5 a 8 stycznia. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy na oficjalnej stronie Sony pojawiły się informacje związane z tym wydarzeniem. Producent przedstawia nowinki na 2022 rok. Przede wszystkim nowe serie telewizorów BRAVIA XR i aktualizacja oprogramowania zaawansowanego soundbara HT-A7000.

Nowe linie telewizorów Sony na 2022 rok

Firma Sony zapowiada wprowadzenie na rynek linii telewizorów BRAVIA XR. Mowa o Mini LED MASTER Series - Z9K (8K) i X95K (4K), OLED 4K MASTER Series A90K oraz A80K, a także LED 4K X90K.

Sony X95K to telewizor MASTER Series z najnowszym procesorem Sony

Modele te charakteryzują się nowoczesnym procesorem Cognitive Processor XR. Ten cyfrowo przetwarza obraz, by dać jak najlepszą jasność, kontrast oraz naturalne kolory i cienie. Efekt to realistyczny obraz i dźwięk, działający zgodnie z ludzkim wzrokiem i słuchem.

Poza tym w wyposażeniu tych telewizorów znajdą się technologie poprawiające dźwięk jak Acoustic Surface Audio+ / Acoustic Multi-Audio, Acoustic Center Sync i 360 Spatial Sound Personalizer. To wszystko tworzy bogatą i immersyjną scenę, która wciągnie Cię w świat oglądanego filmu czy serialu.

Nowe telewizory Sony na CES 2022

O dopasowanie obrazu do otoczenia zadba kamera BRAVIA CAM, która znajdzie naszą pozycję względem telewizora. Niezależnie od twojej pozycji względem telewizora, funkcja Ambient Optimazation Pro dobierze parametry obrazu, uwzględniając też warunki w pomieszczeniu jak jego oświetlenie i rozmiar. Oprócz tego kamera otworzy możliwości nawigacji gestami. 

Nowa linia TV od Sony ma również cechować się szeregiem funkcjonalności. Nie zabraknie dostępu do Google TV czy autorskiej platformy filmowej BRAVIA CORE. Dodatkowo Netflix Adaptive Calibrated Mode ma zapewniać dobrze odwzorowany obraz niezależnie od oświetlenia podczas korzystania z platformy. Najnowsze telewizory Sony producent oznaczył jako idealne do PlayStation 5. Poza optymalizacją ustawień nie zabraknie obsługi pełnoprawnego HDMI 2.1.

Producent chwali się wykorzystaniem autorskiego materiału SORPLAS w obudowach telewizorów. Ekologiczne tworzywo sztuczne o wysokiej zawartości surowców wtórnych zachowuje porównywalną trwałość bez zmian we wzornictwie i bez uszczerbku dla trwałości. 

Sony nie podzieliło się informacjami, kiedy oraz w jakiej cenie telewizory trafią na polski rynek.

Aktualizacja oprogramowania soundbara HT-A7000

Sony zapowiada również aktualizację wewnętrznego oprogramowania zaawansowanego soundbara Sony HT-A7000. To uaktualnienie doda technologię 360 Spatial Sound Mapping. Ta została zastosowana już w 2021 roku w zestawie kina domowego HT-A9.

Sprawdź technologię 360 Spatial Sound Mapping w Sony HT-A9!

Razem z funkcją Sound Field Optimization i wbudowanym mikrofonem soundbar określa pozycję głośników tylnych. Dzięki temu brzmienie stanie się bardziej rozległe i przestrzenne obejmując całe pomieszczenie. Dźwięk, niezależnie od miejsca względem telewizora dotrze do wszystkich słuchaczy.

Co myślisz o nowinkach Sony, które pojawią się na CES 2022? Daj znać w komentarzu!

Źródło: sony.pl/presscentre

Sprawdź inne informacje związane z CES 2022:

blog comments powered by Disqus
Nowości Sony na CES 2022 - telewizory Bravia XR i aktualizacja soundbara HT-A7000