PODPOWIEDZI:

Telewizory LG na 2022 rok - Co zobaczymy na CES 2022?

Telewizory LG na 2022 rok - Co zobaczymy na CES 2022?

LG na CES 2022 pokaże między innymi nowości związane z telewizorami. Coroczna impreza Consumer Electronics Show to okazja dla tej koreańskiej firmy - i wielu innych - na zaprezentowanie produktów oraz rozwiązań, mających w ciągu najbliższego roku trafić na rynek. Zazwyczaj najpierw Amerykański, a dopiero potem inne. Co wśród nowości związanych z telewizorami od LG?

Oczywiście głównym tematem LG na CES 2022 - a przynajmniej pod względem telewizorów - będą modele z matrycami OLED. To jednak nie wszystko. Producent w tym roku chwali się również technologiami dla graczy, nowym procesorem, a także zmianami w UX (user experience, czyli doświadczeniu użytkownika).

Co słychać w świecie OLED-ów LG?

W tym roku konkurencja jest sroga. Sony i Samsung wprowadzają QD-OLED-y (ten drugi z częstotliwością 144 Hz), ale to będą na pewno bardzo drogie jednostki. Z kolei LG skupia się przede wszystkim na poprawie jasności. Dzięki zmianom w procesie technologicznym i wykorzystaniu nowszych algorytmów, firmie udało się jeszcze bardziej poprawić jasność telewizorów z takimi ekranami. To istotne, bo ta jest piętą achillesową OLED-ów.

A w każdym razie była. Już w zeszłym roku mieliśmy do czynienia - w ramach LG G1 lub Sony A90J - z jaśniejszymi matrycami. W tym roku technologia koreańczyków, czyli OLED evo, dociera też do serii C2. Warto podkreślić, że G2 i tak będzie jeszcze jaśniejszy, właśnie za sprawą zmian w rozprowadzaniu ciepła i poprawionych algorytmach.

Lineup OLED-ów LG na 2022

Warte uwagi są też nowe rozmiary. Seria G2 trafi na rynek w standardzie, czyli 55-, 65- i 77-calowych wariantach. Pojawi się jednak także 83- i aż 97-calowa wersja dla ludzi o najgłębszych kieszeniach! Za to LG C2 kupimy również w rozmiarach większego monitora, 42-calowego, zdaniem producenta w sam raz dla posiadaczy konsol.

Ostatecznie warto podkreślić to, że producent chwali się kolejną generacją procesora alfa 9 - już piątą. Ma jeszcze lepiej poprawiać funkcję sztucznego zwiększania rozdzielczości za sprawą inteligentnego wyróżniania obiektów na pierwszym i drugim planie. Będzie też lepiej pod względem dźwiękowym - AI Sound Pro zasymuluje dźwięk 7.1.2 (miejmy nadzieję, że to nie marketingowy bełkot, ale przekonamy się dopiero wtedy, gdy sprzęty trafią na testy lub do sklepów).

Nie tylko OLED - Nowości w telewizorach LG na 2022 rok

Z innych kwestii, warto zwrócić też uwagę na to, że LG planuje zaprezentowanie kolejnych modeli QNED, czyli telewizorów wykorzystujących nie tylko technologię Nano Cell, ale i Kropki Kwantowej (czyli w zasadzie praktycznie QLED), a także mniejsze piksele Mini LED. To zdaniem producenta przełoży się na lepsze kontrasty, również za sprawą Precision Dimming. 

Gracze będą zadowoleni. Producent jest zaangażowany w brak ściemy pod względem HDMI 2.1. Telewizory LG na 2022 rok będą wspierać ALLM (tryb niskich opóźnień) eARC, a także - w większości - VRR oraz przepustowość na poziomie 48 Gb/s. W ramach funkcji Game Optimizer pojawi się specjalny tryb Sportowy dla bardziej dynamicznych gier, AI Game Sound, a także funkcja zmniejszania ilości niebieskiego światła, aby zapobiec zmęczeniu oczu.

Rodzina ogląda telewizje na OLED LG

Na dodatek firma chwali się spełnianiem wymogów DSC zapewniający wydajniejszą kompresję dla wyświetlania obrazu w 8K 60 Hz przy 12 bitach koloru 4:4:4. Oczywiście dotyczy to tylko najdroższych serii.

Zmiany dotkną też system. W ramach webOS 22 firma wprowadzi przede wszystkim osobiste profile, które pozwolą na dostosowanie telewizora do potrzeb kilku różnych użytkowników. To oczywiście wiąże się też z personalizowanym inteligentnym proponowaniem treści. Logować się do profilu można również przy NFC Magic Tap.

Granie na LG OLED 2022

Technologia ta pozwala także na przesyłanie ekranu ze smartfona wprost na duży wyświetlacz telewizora. Nawiasem mówiąc, fajną opcją będzie również Room To Room Share, czyli przesyłanie treści bezprzewodowo z jednego telewizora na drugi, na przykład z salonu na werandę przy jednym dekoderze.

Źródło: lgnewsroom.com, cnet.com.

Sprawdź również inne informacje związane z CES 2022:

blog comments powered by Disqus
Telewizory LG na 2022 rok - Co zobaczymy na CES 2022?