PODPOWIEDZI:

MSI na CES 2022 - Co nowego w laptopach?

MSI na CES 2022 - Co nowego w laptopach?

MSI na CES 2022 pokazało szereg laptopów oraz wielokrotnie podkreślało to, że sprzęty są meta-ready, a firma ma wizję MSI Gameverse. W praktyce nie oznacza to prawdopodobnie nic ciekawego, poza tym, że poradzą sobie z obsługiwaniem aplikacji związanych z wirtualną rzeczywistością. Czyli jak zwykle - nowe urządzenia będą po prostu jeszcze mocniejsze, a rynek kombinuje, jak to podkoloryzować.

Nie zmienia to jednak faktu, że z pewnością warto zainteresować się tym, co MSI na CES 2022 pokazało. Wśród laptopów nowe rozwiązania technologiczne, między innymi metalowa podkładka zmieniająca stan skupienia i karta graficzna o mocy 220 watów - czyli odpowiadającej stacjonarnym jednostkom. To zasługa MSI Overboost. Zdaniem firmy efektem będzie niezwykle konkurencyjna w segmencie laptopów wydajność.

Laptop MSI w szarej hali

Nowe laptopy dla graczy i biznesu - MSI CES 2022

Szczególnie interesująca jest nowa technologia chłodzenia. Wspomniana metalowa podkładka (nazywana z angielska Phase-Change Liquid Metal Pad) stworzona została z mieszanki indu, bizmutu i cyny. Dzięki temu w odpowiedniej temperaturze (58 stopni Celsjusza) roztapia się, lepiej wypełniając przestrzeń pomiędzy termoblokiem a procesorem. Zdaniem MSI zwiększa wydajność procesora nawet do 10 procent.

Nowa technologia chłodzenia od MSI

Ta technologia została wykorzystana między innymi w najnowszej wersji laptopa MSI Raider GE76. Producent chwali się wydajnością jednostki nie bez przyczyny. W tej serii znajdziemy modele wyposażone w procesory Intel i9 12-tej generacji, matryce o częstotliwości nawet do 360 Hz, akumulatory na poziomie 99,9 Wh, a także kartę graficzną RTX 3080 Ti.

Możliwości MSI Raider GE76

Ze wspomnianą technologią MSI OverBoost ta ostatnia sięga nawet 220 watów mocy, co przełoży się na pewno na wyższą wydajność, a co za tym idzie klatkaż, w zasobożernych grach. Dla przykładu Assassin’s Creed Valhalla ma działać o 12 klatek szybciej według statystyk dostarczonych przez producenta.

MSI Crosshair 15 w stylistyce nowej gry z serii Tom Clancy's

Gamingowo warto wspomnieć też o tym, że pojawi się laptop MSI Crosshair 15 w wersji dedykowanej Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction. To oznacza stylistykę dopasowaną do gry, czyli wyzywające żółte, zielone i niebieskie kolory. W najwyższych wersjach model wyposażony będzie w wyświetlacz QHD 240 Hz i kartę graficzną RTX 3070TI o mocy nawet do 140 TGP.

MSI Stealth GS77 na CES 2022

Nowości nie ominą również serii Stealth. MSI Stealth GS77 było jednym z wielu zwycięzców CES 2022 Innovation Awards. Wśród zmian przede wszystkim mocniejsze podzespoły (Intele 12 generacji i karta graficzna RTX 3080 Ti), wsparcie dla wspomnianej "ciekło-stałej" technologii chłodzenia, a także nowa konstrukcja. 

Przesunięto zawias w kierunku środka oraz zastosowano lepsze materiały, aby poprawić wytrzymałość. Podobno dwukrotnie w stosunku do poprzednich modeli. W dodatku gładzik powiększono o 50%, klawisze o 8%, a kamera - w duchu biznesowym - będzie mieć fizyczną blokadę. Żeby nikt nie podglądał.

Modele dla twórców od MSI na 2022

Stealth, czyli model będący na granicy laptopów dla biznesu i dla graczy, prowadzi już prosto w ramiona propozycji dla twórców. MSI ciągnie linię notebooków Creator. Stworzone dla artystów i projektantów, mają mocne podzespoły, wykonanie premium i dodatkowe rozwiązania nieprzydatne graczom, ale z pewnością mile widziane u twórców.

Prezenter koło laptopa MSI Creator Z17

Dla przykładu MSI Creator Z17 (czyli model 17-calowy), podobnie jak poprzednie modele, wyposażono w czytnik kart UHS, a także coś nowego dla tej serii, czyli wsparcie dla MSI Pen. Firma twierdzi, że to pierwszy 17-calowy laptop, który obsługuje pióro

To w końcu rzecz niezbędna nie tylko dla rysowników, ale też projektantów lub osób zajmujących się edycją zdjęć. Wśród nowości również MSI Creator Z16P, z ciekło-gazową technologią chłodzenia, która ma podnieść wydajność nawet do 70% w stosunku do poprzedniej generacji laptopów.

Wydajność MSI Creator Z16P

Matryce modeli Creator oczywiście wiernie odwzorowują kolory. Obejmują 100% palety barw DCI-P3 i mają parametr delta-E na dość niskim poziomie - poniżej 2. W najwyższych konfiguracjach będzie można je kupić w wersji z procesorem i9 12-tej generacji oraz kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3080 Ti. Cen na razie nie znamy.

Źródło: MSI.

blog comments powered by Disqus
MSI na CES 2022 - Co nowego w laptopach?