PODPOWIEDZI:

TCL pokazało smartfony serii 30! Targi MWC 2022 w Barcelonie

TCL pokazało smartfony serii 30! Targi MWC 2022 w Barcelonie

TCL pokazało nowe smartfony serii 30! Na trwających właśnie targach Mobile World Congress 2022 w Barcelonie poznaliśmy najnowsze produkty Chińskiego producenta elektroniki. Pięć nowych smartfonów pojawi się już niedługo na sklepowych półkach. Dwa z nich mają ultraszerokokątne kamery przednie! Znamy już ceny, są całkiem atrakcyjne.

Zaprezentowane przez TCL na MWC 2022 smartfony serii 30 to modele z półki budżetowej dla różnych odbiorców. Wśród nich znajdzie się model gwarantujący łączność 5G - coraz szerzej dostępną w Polsce. Standard ten zapewnia szybkie połączenie internetowe, dla wygodniejszego streamowania filmów (nawet w 4K) lub rozgrywki. TCL 30 5G jako jedyny nie ma jeszcze konkretnej daty premiery w naszym kraju, ale o dalszych szczegółach będziemy informować wkrótce.

5 modeli TCL

Dla oszczędnych - TCL 30 E i TCL 30 SE

Tym, co przede wszystkim łączy TCL 30 E i TCL 30 SE, jest akumulator. Mieszcząc 5000 mAh, powinien wystarczyć na cały dzień pracy na jednym naładowaniu. Dodatkowo telefony wspierają 15-watowe ładowanie poprzez wejście typu C. Nie jest to najszybciej na rynku, ale jak na budżetowe rozwiązania - jest solidnie. Modele łączy też m.in. wyświetlacz LCD o rozmiarach 6,52 cala i rozdzielczości HD+, procesor, a także możliwość rozszerzenia o kartę SD.

TCL 30 E NXTVISION

Najbardziej budżetowy model, czyli TCL 30E, to opcja jako jedyna pośród nowości firmy wyposażona w dwie kamery. Główną jednostkę o rozdzielczości 50 megapikseli i dodatkową do określania głębi. Całość wspiera sztuczna inteligencja, obecna również w droższych modelach serii 30.

TCL 30 E będzie do kupienia za 699 złotych w dwóch wersjach kolorystycznych. Trafi na rynek z 3 gigabajtami RAM-u i 64 gigabajtami pamięci wewnętrznej. Sercem z kolei będzie procesor Mediatek Helio G25, leciwa już budżetowa jednostka, która nie powinna mieć większych problemów z codzienną pracą.

TCL 30 SE front i tył

Model TCL 30 SE będzie wyposażony już w trzy kamery - oprócz 50 megapikselowej głównej i służącej do określania głębi obrazu dojdzie też 2-megapikselowa jednostka pod zdjęcia macro. Producent zastosował również ten sam procesor, ale dorzuci więcej RAM-u. Wersja SE trafi na rynek w dwóch opcjach - 4 GB + 64 GB za 749 zł i 4 GB + 128 GB za 799 zł.

TCL 30, TCL 30 5G i TCL 30+ - Droższe, ale nie za drogie

Zarówno TCL 30, jak i wersja z plusem oraz 5G będą wyposażone w 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD i potrójną kamerę tylną wykorzystującą sztuczną inteligencję. Ta ma być w stanie wykryć do 22 różnych scen, a także symulować HDR podczas nagrywania filmów.

Ekran AMOLED w nowych TCL-ach

Oprócz tego wymienione modele obsługują też szybkie ładowanie 18 watów, przy akumulatorach nieco większych od opisanych wyżej opcji budżetowych (w tym przypadku 5010 mAh). Co ciekawe, producentowi udało się zachować cienką konstrukcję, zmniejszając grubość TCL 30, 30+ i 30 5G do 7,74 milimetrów. Nie mają się przy tym pojawić problemy z wytrzymałością - plecy wykonano z włókna szklanego, a front ze szkła hartowanego.

Front i tył TCL 30+

Warto podkreślić to, że zarówno TCL 30+, jak i TCL 30 5G wyposażono w ultraszerokokątną kamerę przednią. To rozwiązanie szczególnie istotne dla osób robiących często grupowe selfie, chociaż ze względu na właściwości optyczne pewnie taki kąt widzenia poprawi stabilność nagrywanego przy pomocy tego aparatu wideo. Celem mogą więc być również influencerzy.

Czarny TCL 30 i TCL 30 Plus

Zasadniczą różnicą pomiędzy TCL 30 5G a dwoma pozostałymi modelami jest zastosowany procesor. O ile zarówno 30, jak i 30+ wykorzystują zeszłorocznego MediaTeka Helio G37, ośmiordzeniowy czip ze średniej półki, tak opcja współpracująca z najnowszym standardem sieci komórkowej pracuje na MediaTeku Dimensity 700. To jednostka znacznie mocniejsza pod kątem gier.

TCL 30 5G w dwóch kolorach

TCL 30 pojawi się w nadchodzącym tygodniu na półkach sklepowych w Polsce w wersji 4 GB + 64 GB za 899 złotych. Niewiele droższy jest model z plusem. Również zawita do sklepów w naszym kraju w nadchodzącym tygodniu, ale w wersji 4 GB + 128 GB i za 999 złotych. O TCL 30 5G dowiemy się więcej w marcu, ale znamy już ceny europejskie - 249 euro za wariant 64 GB i 269 euro za 128 GB.

Źródło: TCL.

blog comments powered by Disqus
TCL pokazało smartfony serii 30! Targi MWC 2022 w Barcelonie