PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Mac Studio - Apple prezentuje potężny komputer!

Mac Studio - Apple prezentuje potężny komputer!

Apple zapowiedziało nowy komputer Mac Studio, za który przyjdzie słono zapłacić. Czy jest wart swojej ceny? O tym w poniższym newsie.

Najpotężniejszy komputer Mac Studio w Polsce ma kosztować nawet 40 tysięcy!

Co zaoferuje Mac Studio?

Komputer Mac Studio został wyposażony w procesor M1 Ultra. To swojego rodzaju połączenie dwóch czipsetów M1 Max (nowa architektura UltraFusion), stąd cena nie będzie niska. Wewnętrzna przepustowość kształtuje się na poziomie 2,5 TB/s. W układzie M1 Ultra masz do czynienia z takimi parametrami, jak: 20 rdzeni CPU, 64 rdzenie GPU, do 128 GB pamięci RAM. Pojemność dysku SSD sięga nawet 8 TB.

Poza doskonałą wydajnością można liczyć na niezwykły design, kompaktową formę i bogactwo portów. Jego wymiary wynoszą 19,7 x 19,7 x 9,5 cm. Model M1 Max waży 2,7 kg, z kolei M1 Ultra 3,6 kg.

Mac Studio obsługuje Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, jak również do czterech monitorów Pro Display XDR i TV 4K.

Mac Studio ma stanowić doskonały komputer stacjonarny do pracy, innymi słowy będzie to szybki komputer biurowy dla profesjonalistów (takich jak grafików, fotografów czy projektantów).

procesor w Mac Studio od Apple

W duecie z komputerem świetnie sprawdzi się monitor Studio Display. Posiada on 27-calowy wyświetlacz Retina 5K, kamerę 12 MP z obiektywem ultraszeroko­kątnym i funkcją Centrum uwagi. Zachwyca układ trzech mikrofonów klasy studyjnej, a także system sześciu głośników z dźwiękiem przestrzennym.

Dokładne ceny Mac Studio

Wersja z procesorem M1 Ultra z 20-rdzeniowym CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD kosztuje od 20000 zł.

Najlepsza wersja, czyli 64-rdzeniowy procesor graficzny, 128 GB RAM i dysk 8 TB SSD kosztować będzie 40799 zł.

Najtaniej zapłacisz, decydując się na jednostkę z procesorem M1 Max, a nie Ultra. Wtedy cena zaczyna się od 10799 zł w górę.

blog comments powered by Disqus
Mac Studio - Apple prezentuje potężny komputer!