PODPOWIEDZI:

Premiera projektorów laserowych Sony do kina domowego!

Premiera projektorów laserowych Sony do kina domowego!

Sony wprowadza dwa projektory laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K. Najbardziej kompaktowe modele Sony VPL-XW7000ES i Sony VPL-XW5000ES zapewnią niezapomniane wrażenia wizualne w zaciszu domowych. Więcej informacji w poniższym newsie.

Projektory laserowe SXRD Sony VPL-XW7000ES i Sony VPL-XW5000ES zostały wyposażone w najnowsze technologie, tak aby stworzyć swoje kino w domu niezależnie od jasności pomieszczenia. Są określane jako najbardziej kompaktowe projektory laserowe na świecie.

Wspólne cechy obu projektorów

Projektory laserowe Sony VPL-XW7000ES i Sony VPL-XW5000ES z pewnością oferują atrakcyjną stylistykę. Posiadają 0,61-calowy panel SXRD o natywnej rozdzielczości 4K (3840 x 2160). Realizmu dodaje obraz, który składa się z 8,3 miliona pikseli. Użytkownik może liczyć na głęboką czerń, znakomitą widoczność ruchu, gładkość obrazu oraz większą ilość odcieni kolorów.

Na najlepsze wrażenia wizualne składa się również system optyczny o szerokim zakresie dynamiki.

Kontrast zwiększa spora moc obliczeniowa procesora X1 Ultimate połączona z systemem regulacji mocy lasera. W efekcie jasne sceny będą jeszcze jaśniejsze i na odwrót (Dynamic HDR Enhancer). Doskonały obraz HDR z każdego źródła jest możliwy dzięki technologii Object-based HDR remaster polegającej na zwiększeniu efektywności przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym (analiza obiektów w poszczególnych klatkach.

Seria projektorów XW obsługuje sygnały wejściowe 2K 120 Hz z opóźnieniem 13 ms.

Projektory są wyposażone w niezawierające rtęci, laserowe źródło światła.

projektor laserowy Sony VPL-XW7000ES

Główne cechy nowych projektorów laserowych Sony

Model VPL-XW7000ES wyróżnia się jasnością 3200 lm. Jest skierowany przede wszystkim dla miłośników gier, filmów czy sportu. Żywy obraz w jasnym pomieszczeniu to zasługa funkcji Live Colour Enhancer (większa intensywność barw). W obiektywie Advanced Crisp Focused (ACF) o średnicy 70 mm znalazła się przednia soczewka asferyczna oraz szybujący układ soczewek ostrości. Gwarantowany szczegółowy obraz. Istotny jest fakt, że znacznie zmniejszyła się ilość użytego plastiku w obudowie projektora.

Jego cena detaliczna wynosi 14 999 euro.

Model VPL-XW5000ES poza wymienionymi wcześniej cechami charakteryzuje się jasnością 2000 lm i małym poborem energii. Cena detaliczna projektora VPL-XW5000ES to 5999 euro.

blog comments powered by Disqus
Premiera projektorów laserowych Sony do kina domowego!