PODPOWIEDZI:

UPC przeszło do Play - Na klientów czekają spore promocje!

UPC przeszło do Play - Na klientów czekają spore promocje!

7 miliardów złotych. Za tyle grupa Iliad przejęła 100% udziałów w UPC. Od teraz fioletowa sieć komórkowa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna, zwłaszcza na polu internetu światłowodowego oraz telewizji. Ambicje widać nie tylko w samej transakcji, ale także i ofertach, z których skorzystają klienci po przejęciu.

Do sfinalizowania faktycznego przejęcia 100% udziałów w UPC Polska od Liberty Group doszło już z początkiem kwietnia, jednak ostatnie tygodnie stanowiły proces przygotowywania obydwu podmiotów na mocną współpracę. Play nie wchłonie salonów UPC, nie zmieni też wyglądu Mojego UPC czy Play 24, przynajmniej na razie.

Play postawi na połączenie błękitu UPC oraz ich koloru w sekcjach internetu i TV

Wprowadzi za to nową komunikację wizualną w salonach oraz reklamach, a także, co najważniejsze, ciekawe oferty dla stałych oraz nowych klientów.

UPC przechodzi do Play, a do konsumentów przychodzi szybki światłowód

Przejęcie UPC przez Play ma co najmniej kilka znaczeń. Pierwszy wiąże się z historią, wszak UPC było pierwszą "kablówką", a dokładnie cyfrową telewizją dostępną w Polsce. To także pierwszy dostawca szerokopasmowego internetu o prędkości 1 GB/s, utrzymujący najlepszą pozycję w zestawieniach prędkości internetu Speedtest. Tak naprawdę to jeden z niewielu podmiotów, który nie łączył w sobie usług telefonii, a jednocześnie działał na tak szerokim polu.

Rozwój Play i UPC przez lata

Dla Play ta decyzja wydaje się być strategiczna chociażby ze względu na większy udział na rynku telewizyjnym, gdzie dotychczas operator stawiał na streaming w ramach Play Now. Teraz baza klientów usług kablowych UPC oraz streamingu Play wyniesie łącznie ponad 1,7 miliona klientów, co na pewno przełoży się na większą siłę przebicia w negocjowaniu lepszych ofert dla klientów.

Rozwój sieci światłowodowej zostanie przyspieszony

Play zyskuje też potężne zaplecze związane z internetem stacjonarnym. Co to oznacza dla klientów Vectry, którzy korzystali z umowy zawartej przez Play? Na ten moment nie zmienia się nic. Play nie zamierza palić mostów współpracy z innymi dostawcami, zwłaszcza, gdy w danym miejscu UPC nie ma zasięgu. To jednak będzie ulegało poprawie - Prezes Zarządu Play, Jean-Marc Harion zaznaczył, że fabryka światłowodu będzie się powiększać, podobnie jak dostęp do szybkiego internetu

UPC przeszło do Play, więc Play przygotował promocje

To chyba najbardziej ekscytujący aspekt połączenia dwóch firm. Play chce przy okazji zaskarbić serca nie tylko nowych, ale i obecnych klientów, którzy teraz mogą otrzymać lepszą ofertę za mniej.

Play i UPC zaoferują spore promocje

Zacznijmy od korzyści dla obecnych i przyszłych klientów indywidualnych UPC, którzy od 26 maja mogą wybrać jeden z dwóch abonamentów składających się z:

  • internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Start z 35 kanałami oraz aplikacją mobilną UPC TV GO w cenie 79,99 zł miesięcznie po rabatach;
  • internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Max Premium ze 186 kanałami, dostępem do Viaplay, Polsat Sport Premium i Eleven Sports w cenie 129,99 zł miesięcznie po rabatach. 

Otrzymają oni 2 lata za darmo abonamentu Play M. Zawiera on nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich, internetu w telefonie bez limitu z 60 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G oraz pakiet kanałów TV w aplikacji PLAY NOW lub usługę Bezpieczna Rodzina. Biorąc pod uwagę, że koszt takiego abonamentu po rabatach wynosi 60 złotych miesięcznie, to przez 2 lata uda się zaoszczędzić 1440 zł.

Oferta dla nowych klientów UPC - dodatkowy pakiet od Play

Dla obecnych klientów indywidualnych UPC przewidziano opcję wykupienia usług Play z darmowym abonamentem przez 9 miesięcy. W ofercie znajdują się abonamenty Play M, Play M oraz PLAY HOMEBOX (poniżej).

Klienci stali UPC także mogą dostać rabat

Stali klienci biznesowi UPC otrzymają do wyboru jeden z trzech abonamentów z opcją rozszerzania ich o kolejne numery w niższej cenie.

Stały klient biznesowy UPC otrzyma abonament Play bez dopłat

Jak wyglądają oferty w przypadku zainteresowanych portfolio Play? Firma przygotowała ofertę dla przymierzających się do kupna PLAY HOMEBOX. Ta usługa za 90 zł miesięcznie po rabatach oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz internet 150 GB z pełną prędkością (także w 5G) i pakiet kanałów TV w PLAY NOW lub usługą Bezpieczna Rodzina oraz internet bezprzewodowy 200 GB.

Klienci chcący zakupić Play Homebox dostaną dostęp do światłowodu

Teraz otrzyma także 2 lata usług UPC bez dodatkowych opłat. W ich skład wchodzi internet światłowodowy do 300 Mb/s, inteligentne Wi-Fi oraz telewizja Start z 35 kanałami oraz aplikacją mobilną UPC TV GO. Standardowa cena takiego pakietu to 49,99 zł, a więc po dwóch latach zapłaci się niemalże 1200 zł mniej. 

Dla obecnych klientów indywidualnych Play także przygotowano 9 miesięcy darmowego abonamentu na usługi UPC (poniżej). Do wyboru są aż cztery pakiety internetu oraz cztery pakietu internetu z telewizją.

Jeśli obecny klient zamierza dokupić usługi UPC, dostanie je za 9 miesięcy za darmo

Dla firm i klientów biznesowych przygotowano podobne oferty. Posiadacze pakietu światłowodowego za 79,99 zł lub powiększonego o telewizję za 129,99 zł mogą otrzymać 2 lata abonamentu Play M dla Firm.

Różnicę stanowi fakt, że ten mogą łatwo rozszerzać o kolejne karty SIM za 25 zł + VAT. Dla klientów korzystających z oferty Play XL dla firm z nielimitowanymi SMS-ami, MMS-ami, rozmowami w kraju oraz 300 minutami bez opłat w UE, a także nielimitowanym internetem przewidziano światłowód o prędkości 300 Mb/s bez dodatkowych opłat. To oszczędność 49,99 zł + VAT miesięcznie.

Światłowód dla firm po wzięciu abonamentu w Play

Wszystkie usługi możecie teraz nabyć zarówno w salonach Play oraz ich kanałach zakupowych, jak i za pośrednictwem salonów UPC.

Źródło: Play, materiały własne

blog comments powered by Disqus
UPC przeszło do Play - Na klientów czekają spore promocje!