PODPOWIEDZI:

HCX Pro AI - Sprawdziliśmy moc flagowego procesora w telewizorach Panasonic

HCX Pro AI - Sprawdziliśmy moc flagowego procesora w telewizorach Panasonic

Panasonic chce ze swoimi telewizorami dotrzeć do wymagających konsumentów. Ma na to patenty oraz technologie, które pojawiają się nie tylko we flagowym telewizore LZ2000, ale i tańszych modelach. Podczas prezentacji firma zaprezentowała to, czym może zyskać przewagę nad konkurencją.

Panasonic chce korzystać nie tylko z doświadczenia swojego, ale i tych, którzy korzystają z jego technologii. Podczas wydarzenia firma chwaliła się między innymi współpracą ze Stefanem Sonnenfeldem, który zawodowo zajmuje się kolorowaniem największych kinowych produkcji pokroju Wonder WomanAvengers: Koniec Gry czy też Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Profesjonalni gracze esportu z Illuminar Gaming sprawdzają TV Panasonic LX940E

Oprócz tego firma nawiązuje także współprace na naszym poletku. W trakcie konferencji przedstawiono zespół esportowy Illuminar Gaming. Współpraca obydwu stron nie ograniczy się do loga na koszulkach. Ze sceny dowiedzieliśmy się o tym, że gracze z zespołu będą dzielić się wiedzą na temat urządzeń Panasonica, co w przyszłości może zaowocować jeszcze lepszymi produktami.

HCX PrO AI to procesor, który stworzy obraz na nowo

W portfolio Panasonic nie brakuje telewizorów zarówno korzystających z technologii LED, jak i OLED. Najwyższe modele w ofercie to LX940 oraz LZ2000. To one w pełni wykorzystują potencjał procesora HCX Pro AI.

Sprawdź ceny flagowych telewizorów Panasonic!
Panasonic LX940E 55 caliPanasonic LZ2000 55 cali
Panasonic LX940E w rozmiarze 55 cali mediaexpert.plPanasonic LX2000 w rozmiarze 55 cali mediaexpert.pl

Co może dać dobry procesor przetwarzania obrazu? Na przykład może lepiej procesować metadane, odbierając więcej informacji o niuansach obrazów i konwertując je na więcej odcieni szarości, nim panel pokaże całkowitą czerń. Takie pogłębienie zakresu przejść tonalnych Panasonic nazwał Dynamic Metadata Creation

Procesor HCX Pro AI analizuje obraz dynamicznie i często

Aby osiągnąć taki efekt, producent postawił na rozszerzony zakres pomiarów. Producent przy kalibrowaniu telewizorów, jak i późniejszym przetwarzaniu kolorów analizuje nie tylko parametry RGB, ale także odcienie cyanu, magenty oraz żółci. To wymaga przepuszczania większej ilości danych, ale i pozwala na oddanie większej liczby kolorów w bardziej adekwatny sposób.

Jednocześnie Panasonic nie udaje, że jego telewizory mają parametry kosztujących kilkanaście razy więcej projektorów kinowych. Przy tym firma chce zapewnić jak najwierniejszy pierwotnej wizji obraz. W ten sposób powstało Dynamic LUT. Procesor przetwarzania obrazu weryfikuje treści nawet 7 razy na sekundę i dopasowuje do tego zachowania panelu w sposób adekwatny do jego możliwości. 

Procesor HCX Pro AI wyłapuje więcej informacji

Przedstawiono to na przykładzie proporcjonalnego przedstawienia jasności. Jeżeli scenę w filmie zaprojektowano, by najjaśniejsza strefa była wyświetlana przez projektor w jasności 4000 nitów, a panel telewizora pokazuje maksymalnie 1000 nitów, to reszta elementów obrazu dopasuje się proporcjonalnie w skali 1:4. 

W najnowszych telewizorach Panasonic znajdziecie tryby kalibrowane pod dedykowane funkcje, jak film czy gry. Nie zabrakło też Netflix Adaptive Calibrated Mode do oglądania treści z popularnego serwisu streamingowego. Odświeżono też narzędzie gier, które pozwala regulować czas opóźnienia rozgrywki, włączyć lub wyłączyć HDR czy też szybko zmienić jasność.

Telewizory Panasonic mogą z powodzeniem być stosowane do gier

Oczywiście, jak to w przypadku telewizorów z odświeżaniem do 120 Hz, nie mogło zabraknąć zgodności z AMD Freesync Premium (dla synchronizacji pionowej obrazu, by zapobiec rozrywaniu obrazu) oraz Variable Refresh Rate (dynamiczna zmiana częstotliwości odświeżania) i ALLM (trybem niskiego opóźnienia w przesyłaniu sygnału).

Telewizory Panasonic - Co nowego?

Najwyższy model w serii, Panasonic LZ2000 nie tylko jest kompatybilny z Dolby Atmos, ale posiada system głośników obsługujący pełnoprawne Dolby Atmos. Oznacza to, że dostaniemy nie tylko głośniki wyrzucające dźwięk do przodu, ale także ku górze i na boki, by w ten sposób wytworzyć efekt kopuły. Efekt poczujecie nie tylko przy oglądaniu filmów, ale i podczas rozgrywki. Każde dotknięcie piłki w FIFie ma swój dźwięk, który dociera w zależności od strony boiska, na której rozgrywa się akcja.

Panasonic LZ2000 ma zaoferować pełny system stero

Panasonic odświeżył też nieco interfejs własnego systemu - My Home Screen 7.0. To system, w którym znajdziemy najpopularniejsze aplikacje streamingowe. Dostęp do nich ułatwi, poza dedykowanymi przyciskami, dodatkowy guzik, któremu przypiszemy szybki dostęp. Teraz telewizor włączy i wyłączy się razem z komputerem i konsolą. Najbardziej praktyczne może jednak okazać się dostępna w najnowszych OLEDach obsługa dwóch par słuchawek Bluetooth jednocześnie

Pilot do telewizorów Panasonic zawiera wiele funkcji

Telewizory Panasonic mają dopasowywać się do użytkownika, a nie odwrotnie. To motywowało powstanie ustawień My Scenery. W zależności od pory dnia oraz miejsca, gdzie korzystamy z telewizora, zyskamy szereg dedykowanych ustawień. Telewizor posłuży zarówno jako budzik, jak i interaktywna ramka na zdjęcia, ale też i zmieni swoje podświetlenie adekwatnie do pory dnia i warunków. 

Telewizory Panasonica pojawiły się już na rynku, a ich dostępność w najpopularniejszych sieciach sklepowych zwiększy się do końca roku.

blog comments powered by Disqus
HCX Pro AI - Sprawdziliśmy moc flagowego procesora w telewizorach Panasonic