PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Smartfon Świetnym Kompanem Na Wakacje

Smartfon Świetnym Kompanem Na Wakacje

Można powiedzieć, że wiele osób jest praktycznie uzależnionych od smartfonów. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy ze znajomymi czy pisanie sms-ów. Obecnie telefon może przydać się w najróżniejszych sytuacjach. Lepsze modele są praktycznie multimedialnymi centrami. Przeczytajcie poniższego newsa i poznajcie najpopularniejsze aplikacje i narzędzia, które są stosowane w smartfonach i przydadzą się na wakacjach.

Aparat Fotograficzny

Okres wakacyjny to dla wielu osób wyjazdy w nowe, ciekawe miejsca lub też częste spotkania ze znajomymi czy rodziną. Każdy lepszy smartfon posiada wbudowany aparat fotograficzny, który pomoże szybko uwiecznić ciekawsze zdarzenia czy miejsca. Dla niektórych może to nawet być kluczowy element smartfona.

„Podczas opracowywania nowych modeli smartfonów, kierujemy się przede wszystkim uwagami naszych użytkowników, którzy stale pomagają nam coraz to bardziej udoskonalać nasze telefony. Aparat fotograficzny to obecnie jedna z najbardziej przydatnych funkcji nowoczesnej komórki. Oznacza to, że przykładamy do niego szczególną uwagę i nim jakaś matryca zostanie zaimplementowana w naszym urządzeniu, przechodzi wymagające testy użytkowe. Dzięki temu telefony marki KAZAM wyposażone są w podzespoły wysokiej jakości, czego dobrym przykładem jest KAZAM Thunder2 5.0 z aparatem o rozdzielczości 13MPx.” – komentuje Jacek Koba, pełniący funkcję PR&Marketing; Managera w KAZAM Polska.

1

Endomondo i dieta.pl

Nowoczesny smartfon bez problemu może także pełnić funkcję osobistego trenera, który odpowiednio nas zmotywuje i dostarczy wszystkich najważniejszych informacji o naszym treningu. Lato jest w końcu świetnym okresem do zrzucenia zbędnych kalorii i aktywnych form wypoczynku.

Pomocne może okazać się połączenie aplikacji Endomondo oraz dieta.pl. Korzystając z nich na pewno zgubimy co najmniej kilka zbędnych kilogramów.

Muzyka

Co tu dużo mówić, większość osób kocha muzykę i ma cały szereg ulubionych piosenek i wykonawców. Smartfony również w tym aspekcie nie zawodzą. W „Androidowym” markecie możemy znaleźć multum aplikacji odpowiedzialnych za poprawę zarówno ogólnej jakości dźwięku, jak i brzmienia poszczególnych tonów.

Zobacz poradnik "3 Sposoby: na słuchanie darmowej muzyki" ►

Istotne są także zestawy słuchawkowe do danego telefonu, które mogą poprawić jakość utworów. Trzeba również wspomnieć o świetnych aplikacjach streaming’owych jak np. Spotify.

Ulubione piosenki w dobrej jakości ze smartfona, mogą więc bardzo uprzyjemnić długą podróż lub dodać nam sił i motywacji na kolejne wakacyjne wyprawy.

„Jako specjaliści w dziedzinie produkcji akcesoriów dla urządzeń mobilnych, doskonale wiemy jak ważną rolę w życiu odgrywają dźwięki. Do tego zdajemy sobie również sprawę jak bardzo indywidualnym przedmiotem są słuchawki. Wydając nawet kilkaset złotych na douszny czy nauszny sprzęt mamy prawo oczekiwać, aby wydobywający się z niego dźwięk był bardzo dobrej jakości.” – podkreśla Piotr Frączek, General Manager Strax Polska.

Filmy i multimedia

Coraz powszechniejsze jest także oglądanie telewizji na urządzeniu mobilnym typu smartfon. Funkcja ta również bardzo się przyda podczas długich podróży lub wszędzie tam, gdzie nie ma telewizora, a nie chcemy przeoczyć ulubionego programu czy serialu.

„Bardzo szybki rozwój rynku mobilnego przyniósł ze sobą wiele udogodnień, z których korzystamy na każdym kroku. Jeszcze kilka lat temu nie myśleliśmy o tym, że zaległości filmowe będziemy mogli nadrobić w ciągu dłuższej podróży. A teraz wystarczy tylko zapakować do plecaka tablet bądź smartfona i oglądać zaległe odcinki ulubionego serialu. Urządzenia Prestigio spełniają tą funkcję doskonale.” – mówi Sylwia Koza, Marketing & PR Manager Prestigio.

2

Zwiększona wytrzymałość

Rynek telefonów poczynił też spory postęp jeżeli chodzi o ich wytrzymałość. Bez trudu znajdziemy sporo modeli, które są odporne na upadek, zachlapanie, kurz czy pył. Takie cechy przydadzą się np. podczas pobytu nad morzem.

„Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy nasi użytkownicy wykonują prace biurowe, gdzie zdarzają się klasyczne zalania telefonu np. kawą. Duży odsetek pracuje w miejscach, w których o bezpowrotne zniszczenie smartfona nietrudno. Najlepszym przykładem jest chociażby plac budowy. Wyobraźmy sobie, że kupiliśmy nowe urządzenie, które zupełnie przypadkiem wylądowało w beczce z wodą. W przypadku zwykłej komórki, musielibyśmy przeznaczyć niemałą kwotę na wymianę zatopionych podzespołów lub kupno nowego telefonu. To samo miałoby miejsce podczas kąpieli w wodzie na wakacjach. Z drugiej strony, gdyby telefon spełniał normy IP67 taka sytuacja nie miałaby miejsca. Z tego względu nasza oferta obejmuje tego typu urządzenia - obecnie klasyczne modele, a wkrótce także i smartfony.” – kończy Jacek Koba z KAZAM Polska.

blog comments powered by Disqus
Smartfon Świetnym Kompanem Na Wakacje