PODPOWIEDZI:

Smartwatche Garmin polecą w kosmos jako część misji Polaris Dawn!

Smartwatche Garmin polecą w kosmos jako część misji Polaris Dawn!

Niebawem wystartuje misja kosmiczna Polaris Dawn z udziałem rakiety SpaceX Falcon 9. Co ciekawe, na pokładzie statku Dragon będą obecne również smartwatche marki Garmin z serii Fenix 7. Do czego one posłużą? Tego dowiesz się w poniższym newsie.

Załogowy lot kosmiczny z udziałem rakiety SpaceX Falcon 9 wystartuje z NASA Kennedy Space Center na Florydzie i potrwa kilka dni. Misja kosmiczna Polaris Dawn planowana jest na drugą połowę 2023 roku. Jej celem jest osiągnięcie najbardziej oddalonej orbity okołoziemskiej w historii oraz wykonanie pierwszego w historii komercyjnego spaceru kosmicznego. Podczas owej misji astronauci będą nosić przez cały czas smartwatche Garmin z serii Fenix 7, które odegrają niezwykle istotną rolę.

Zegarki posłużą do stałego monitorowania swoich parametrów biometrycznych (i to na jednym ładowaniu smartwatcha), mowa między innymi o tętnie, saturacji krwi czy śnie. Ich zadaniem będzie zbadanie wpływu podróży kosmicznych na ludzki organizm. Są to bardzo trudne warunki, dlatego będzie to niezwykle ekscytujące badanie.

To załoga Polaris Dawn i zespół TRISH zdecydowali o wykorzystaniu smartwatchy Garmin podczas misji, bowiem są to modele z wydajną baterią, wytrzymałą konstrukcją i wieloma funkcjami monitorującymi zdrowie przez całą dobę. Dane zebrane przez zegarki pomogą zrozumieć, jak ciało dostosowuje się do przebywania w przestrzeni kosmicznej. Dostarczone dane biometryczne zostaną przesłane do bazy danych EXPAND stworzonej przez TRISH. Wszystko w ramach wsparcia obecnych i przyszłych badań nad ludzkim zdrowiem i wydajnością podczas eksploracji kosmosu.

Smartwatch Garmin Fenix 7X

Flagowa seria smartwatchy Fenix

Zegarki z serii Fenix 7 z pewnością znajdą się w niejednym rankingu smartwatchy, gdyż oferują zwiększoną wydajność i wytrzymałość. Producent pomyślał o nowych ekranach dotykowych, zaawansowanych narzędziach treningowych wraz z cennych wskazówkami, obsłudze map topograficznych, a nawet o zasilaniu energią słoneczną, co znacznie wydłuża żywotność baterii. Jeden z modeli (Garmin Fenix 7X) oferuje również wbudowaną wielodiodową latarkę LED, która nie wymaga użycia rąk i sprawdzi się podczas wyprawy.

Smartwatche GPS z serii Fenix 7 zostały stworzone z myślą o miłośnikach przygód, osobach aktywnych, sportowcach. Użytkownik może każdego dnia sprawdzać swoje rezultaty sportowe. Żywotna obudowa została wzbogacona o ochronne osłony przycisków i wzmocniona metalowymi mocowaniami. Z poziomu nadgarstka każdy może monitorować stan zdrowia (nawet poziom stresu) i kondycję. Samo korzystanie jest szybkie, płynne i intuicyjne.

Seria nowoczesnych smartwatchy została wyposażona w pakiet funkcji nawigacyjnych, który obsługuje wszystkie najpopularniejsze systemy satelitarne wraz z dodatkowym zakresem częstotliwości L5. Efektem jest niezwykła precyzyjność nawet w trudnych warunkach. Wszystkie modele mają wgrane mapy SkiView i 42 000 pól golfowych. Modele Standard i Solar pozwolą pobrać mapy TopoActive z dowolnego regionu na świecie, z kolei Sapphire Solar oferuje fabrycznie wgrane mapy TopoActive dla danego regionu, a także umożliwia pobranie map dowolnego regionu na całym świecie. Opcja Up Ahead wskaże dokładną lokalizację stacji pomocy, szlaków czy następnego zakrętu.

Można również korzystać z alertów pomocy, płatności zbliżeniowych Garmin Pay, odtwarzać playlisty z serwisów streamingowych. W sklepie Connect IQ Store On Device można instalować polecane aplikacje.

Smartwatche Garmin z serii Fenix 7 są dostępne w trzech rozmiarach. Wśród dostępnych modeli znalazły się Fenix 7S, Fenix 7 i Fenix 7X, w wersji standardowej (bez ładowania słonecznego), Solar i Sapphire Solar. Sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od €699,99.

blog comments powered by Disqus
Smartwatche Garmin polecą w kosmos jako część misji Polaris Dawn!