PODPOWIEDZI:

TikTok ograniczy czas oglądania do 60 minut dziennie? Tylko dla nastolatków

TikTok ograniczy czas oglądania do 60 minut dziennie? Tylko dla nastolatków

TikTok wprowadza limit dla nastolatków. W trosce o najmłodszych jedna z największych platform streamingowych w sieci zdecydowała się na dodanie nowych funkcji. Wśród nich automatyczne ustawienie codziennej blokady oglądania. To dotyczy tylko nastolatków, ale być może niedługo będzie z niej mógł skorzystać każdy.

TikTok ograniczy czas oglądania do 60 minut osobom poniżej 18 roku życia. Współpracując z badaczami z Digital Wellness Lab w bostońskim szpitalu dziecięcym, wybrali akurat taki limit. Przy tym to nie jest coś, z czego nastolatkowie nie mogliby zrezygnować. Po przekroczeniu tego czasu pojawi się konieczność wpisania kodu. Dzięki niej nastolatkowie mogą przedłużyć czas przeglądania TikToka.

Sęk w tym, że platforma będzie pod tym względem trochę namolna. Jeżeli nastolatek zrezygnuje z limitu, ale i tak będzie spędzał więcej niż 100 minut dziennie na TikToku, aplikacja zaproponuje mu ustawienie innego czasu blokowania treści.

Ograniczenie czasu w TikToku do godziny

W dodatku co tydzień podeśle użytkownikowi statystyki oglądania na maila. Zdaniem firmy to faktycznie może pomóc. Dzięki przypomnieniom wprowadzonym w zeszłym roku, wykorzystanie narzędzi do monitorowania czasu oglądania wzrosło o 234%.

Dbanie o najmłodszych - Nowości w TikTok Family Pairing

Wspomniana funkcja będzie wyglądać nieco inaczej, jeżeli osoba, o której mowa, ma mniej niż 13 lat. W takim wypadku kod musi zostać ustawiony i wpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego. To ma związek z TikTok Family Pairing, czyli takiej kontroli rodzicielskiej w tej aplikacji streamingowej. W niej pojawi się w najbliższym czasie kilka nowych funkcji:

  • Możliwość dostosowania limitów oglądania,
  • Panel podglądu statystyk korzystania z TikToka,
  • Ustalanie harmonogramu wyciszania powiadomień.

To nadbudowuje wiele już istniejących funkcji kontroli rodzicielskiej w aplikacji. Chociażby jak dotąd osoby w wieku od 13 do 15 lat miały już na starcie konta ustawione jako prywatne. Tak młodzi ludzie już teraz nie dostają powiadomień z TikTokapo godzinie 21. Z kolei prywatne wiadomości są dostępne tylko dla osób starszych niż 16 lat.

Takie rozwiązania jak wgląd w czas spędzany na TikToku i liczbę włączeń aplikacji lub docelowe wyciszanie aplikacji o konkretnych porach oraz w konkretnych dniach, na pewno będą bardzo przydatne dla rodziców.

Tak będzie wyglądać ustawianie czasu w TikToku

Na nich się jednak nie skończy. Firma obiecuje udostępnienie planowanego wyciszania aplikacji, limitów czasu oraz przypomnienia o konieczności snu również innym użytkownikom. Nie wiadomo jednak kiedy to wszystko trafi na TikToka.

Źródło: TikTok.

blog comments powered by Disqus
TikTok ograniczy czas oglądania do 60 minut dziennie? Tylko dla nastolatków