PODPOWIEDZI:

Sony Open House 2023 - Nowe telewizory Bravia XR z rocznika 2023!

Sony Open House 2023 - Nowe telewizory Bravia XR z rocznika 2023!

Seria BRAVIA XR została wzbogacona o cztery nowe modele z innowacyjnymi funkcjami, które gwarantują kinowe wrażenia w zaciszu domowym. Więcej szczegółów na temat telewizorów Sony z rocznika 2023 znajdziesz w poniższym newsie.

Telewizory BRAVIA XR z rocznika 2023 zapewnią najwyższą jakość rozrywki domowej, zarówno podczas oglądania filmów, jak i grania czy korzystania z serwisów streamingowych. W rodzinie BRAVIA XR zawitają następujące modele:  X95L (Mini LED, między innymiSony Bravia XR-85X95L), X90L (Full Array LED, między innymiSony Bravia XR-98X90L), A95L (QD-OLED)A80L (OLED).

Nowością jest procesor Cognitive Processor XR z technologią XR Clear Image, która ma za zadanie zminimalizować zakłócenia w obrazach przedstawiających szybki ruch, jak również ograniczyć ich zamazywanie się, akcja na ekranie ma być wyraźniejsza. Użytkownik ma do czynienia z lepszym sterowaniem podświetleniem. Mowa między innymi o zwiększeniu jasności, przeciwdziałaniu powstawaniu poświaty, rozszerzeniu zakresu lokalnego wygaszania.

Nowe telewizory od Sony mogą się pochwalić funkcją Acoustic Center Sync, która dba o intensywność wrażeń poprzez synchronizację systemu audio telewizora z kanałem centralnym zgodnego soundbara Sony. W efekcie telewizor pełni rolę głośnika centralnego. Po podłączeniu soundbara Sony masz dostęp do obsługi technologii 360 Spatial Sound Mapping. Optymalizuje ona pole brzmieniowe poprzez wytwarzanie wirtualnych głośników.

W modelu X95L postawiono na wyjątkową technologię Acoustic Multi-Audio+, która potrafi kontrolować dźwięk. Dokładnie mówiąc, emituje go w odpowiednim miejscu na ekranie, zgodnie z wyświetlaną akcją. W telewizorach Sony Bravia XR-65A95LA80L zastosowano technologię Acoustic Surface Audio+, której działanie opiera się na wprowadzaniu ekranu w wibrację przy użyciu specjalnych siłowników. Efektem jest dźwięk dobiegający z całego ekranu, który doskonale pasuje do obrazu.

Linia BRAVIA XR 2023 zadba także o kwestię grania na konsoli PlayStation 5. Postawiono na rozwiązania, które zoptymalizują jakość obrazu podczas grania i streamingu. Przykładowo funkcja Auto HDR Tone Mapping potrafi automatycznie odwzorować odcienie HDR, z kolei opcja Auto Genre Picture Mode pochwali się idealnym dostosowaniem trybu obrazu do gatunku.

Gracze znajdą nowe Menu Gra, w którym dopasują szereg ustawień pod własne gusta. Mogą włączać i wyłączać zmienną częstotliwość odświeżania (VRR), osłabić rozmycie ruchu, wybrać typ celowników oraz skorzystać z funkcji Korektor czerni, dzięki której dojdzie do rozjaśnienie ciemnych obszarów (poprawa widoczności przeciwników i przedmiotów).

Została wprowadzona funkcja Rozmiar ekranu, dzięki której dostosujesz rozmiar obrazu. Ma to znaczenie, zwłaszcza w celu skupienia akcji gry na mniejszym obszarze. Model A95L zostanie doceniony za funkcję Multi-View, czyli możliwość wyświetlenia poradnika i podpowiedzi obok okna, w którym toczy się ulubiona gra.

nowy telewizor Sony z serii Bravia XR

Nabywcy telewizorów BRAVIA XR skorzystają z zainstalowanej platformy z filmami (przez aplikację). Na pilocie znajduje się z kolei przycisk Crunchyroll, który daje szybki dostęp do jednej z największych na świecie bibliotek z filmami anime.

Wyjątkowa kamera BRAVIA CAM poradzi sobie z określeniem miejsca, w którym siedzi widz. Wszystko po to, aby dostosować obraz i dźwięk w stosunku do właściwości pomieszczenia i odległości między widzem a ekranem. Google TV gromadzi w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Film odszukasz za pomocą wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.

Jak widać, nowe telewizory BRAVIA rewelacyjnie sprawdzą się do rozrywki domowej. Posłużą zarówno graczom, jak i kinomanom czy zapalonym kibicom. Z pewnością każdy dostrzeże efekt wieloletniego doświadczenia. Oglądane sceny będą pozbawione zakłóceń, szczegółowe, żywe i czyste, a wrażenia dźwiękowe zadziwią niejednego. Jeżeli chodzi o design, to gładka, aluminiowa ramka Seamless Edge świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu. Podstawa z aluminium może zostać ustawiona na jeden z trzech sposobów.

Warto dodać, że firma Sony realizuje plan ochrony środowiska, dlatego wszystkie modele z 2023 roku posiadają funkcję Pulpit Eko w celu dopasowania preferencji i ustawienia oszczędzania energii.

Wiele urządzeń marki Sony znajdziesz również w naszym dziale ranking telewizorów.

blog comments powered by Disqus
Sony Open House 2023 - Nowe telewizory Bravia XR z rocznika 2023!