PODPOWIEDZI:

Nowe technologie w produktach AGD od firmy Sharp

Nowe technologie w produktach AGD od firmy Sharp

W ubiegły weekend byliśmy na targach IFA w Berlinie, gdzie Sharp zaprezentował nowe technologie, które znajdziemy w ich sprzętach.

Firma Sharp Home Appliances stawia sobie za cel uczynienie z kuchni wizytówki i centrum każdego ekologicznego domu dzięki nowej, rozszerzonej gamie najnowocześniejszych piekarników, produktów do prania, zmywarek i chłodziarko-zamrażarek.

Cały na czarno, nowa kolorystyka sprzętów AGD

Firma nie zapomina też o aspekcie wizualnym i poza klasycznymi kolorami i wyglądem, zostały także zaprezentowane urządzenia które wyróżniają się czarnym, matowym wykończeniem i prezentują się elegancko i stylowo o czym mogliśmy się przekonać na własne oczy. Znalazły się tam nie tylko zmywarka, pralka z suszarką czy lodówka ale także piekarnik, który też doczekał się kilku zdań.sharp ifa berlin in black matowy czarny

Ekologia przede wszystkim

W temacie ekologii możemy wyróżnić nie tylko klasę efektywności energetycznej lecz także fakt, iż produkty marki Sharp są wykonane z materiałów pochodzenia biologicznego, które nadają się do recyklingu w 100%.sharp ifa berlin zmywarka recykling

Sporym problemem na świecie jest ilość produkowanego plastiku lecz mało osób wie, że plastik to nie tylko reklamówki oraz butelki lecz także drobinki mikroplastiku, które wraz z wodą, opuszczają nasze pralki przy każdym praniu, a mało kto, zdaje sobie sprawę, że pralki odpowiadają za 35% światowego zanieczyszczenia mikroplastikiem. Właśnie dlatego Sharp wprowadził autorskie rozwiązanie w postaci filtra wody.sharp ifa berlin pralka filtr mikroplastik

Zasada działania jest prosta - wewnątrz bębna znajdują się dwie dysze, które przepuszczają podgrzaną wodę przez wbudowany filtr z mikrofibry, na którym osadzają się wcześniej wspomniane drobinki mikroplastiku a może być ich tam nawet kilkaset tysięcy przy każdym cyklu prania. Filtr jest łatwo dostępny i znajduje się na drzwiach pralki a producent zaleca czyszczenie go co około 15 cykli. Warto pamiętać, żeby nie myć go pod bieżącą wodą a np. odkurzyć.

Jeśli szukasz dobrej pralki, zapoznaj się z naszymi rankingami pralek.

Sprzęty ułatwiające życie

Na wyświetlaczach urządzeń Sharp dodatkowo pojawiły się dwa parametry, które interesują nas o zużyciu wody oraz energii elektrycznej. Pozawala to na sprawdzenie, który tryb będzie najbardziej najbardziej ekologiczny i najbardziej przyjazny planecie.

Nowości doczekały się także piekarniki a dokładniej model AquaBoost z funkcją ręcznego dolewania wody, która po podgrzaniu zamienia się w parę wodną, a co za tym idzie, zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się przygotowywanych potraw. Model AquaBoost+ zapewnia większą kontrolę, umożliwiając dostosowanie ilości generowanej pary, w zależności od rodzaju pieczonej potrawy.

Zobacz ofertę najnowszych
Piekarników marki Sharp w sklepie RTV Euro AGD

Ponadto piekarniki te zostały wyposażone w specjalną kurtynę cieplną, która zapobiega uciekaniu ciepła przy otwartych drzwiach. Wpływa to zarówno na komfort jak i efektywność pracy. Komfort, ponieważ przy otwieraniu drzwi piekarnika, nie będziemy odczuwać uderzenia gorącego potwietrza. Z drugiej strony aspekt ekonomiczny, ponieważ powstrzymując uciekanie ciepła, piekarnik nie musi zużywać dodatkowej energii na ponowne nagrzewanie się. Na uwagę zasługują także funkcje zmywarki jak automatyczne otwieranie drzwiczek po każdym cyklu, co sprawi, że po każdym cyklu mycia, naczynia będą idealnie wysuszone i gotowe do schowania, bez dodatkowego wysiłku z naszej strony. sharp ifa berlin piekarnik air curtain

Lodówki także doczekały się nowości w tym mojej ulubionej funkcji AdvancedNoFrost, która sprawia, że ręczne rozmrażanie lodówki odchodzi w zapomnienie a chyba nikt nie lubi tego robić, prawda?

Jedna aplikacja by rządzić wszystkimi

Aplikacja VeeZy to coś nad czym należy się pochylić na chwilę - jak sami zresztą słyszeliście, nie jesteśmy zmuszeni już instalować wielu aplikacji, jeśli nasze sprzęty wyposażone w Wi-FI pochodzą od różnych marek. Postarano się, by wszystkie urządzenia były dostępne pod ręką, w jednym miejscu a zarządzanie nimi było jeszcze prostsze i wygodniejsze dla użytkowników. Zadbano tutaj też o aspekt ekologiczny, ponieważ możemy monitorować ilość zużywanej energii elektrycznej a co za tym idzie, mieć wgląd w to, jakie koszty wiążą się z ich użytkowaniem, jeśli chodzi o koszt energii elektrycznej.

Aplikacja też wiąże się z wygodą, ponieważ możemy np. wstawić wcześniej przygotowane pranie lub włączyć piekarnik, już wracając do domu po pracy. Ponadto VeeZy jest w stanie także podpowiedzieć nam odpowiedni program prania bądź suszenia, na podstawie naszych poprzednich ustawień.sharp ifa berlin aplikacja veezy smart home

Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za gotowaniem i potrzebuje mieć do wszystkie przepisy - taka funkcja znajduje się także w aplikacji. Możemy stać się szefem kuchni i skorzystać z gotowych dań a następnie dostaniemy listę produktów i dokładne instrukcje przygotowania. Załóżmy jednak, że to jest wciąż za mało, aplikacja ta została wyposażona także w sztuczną inteligencję, która z podanych przez nas produktów, sama zaproponuje nam dania z tych składników i poprowadzi nas przez cały proces.

blog comments powered by Disqus
Nowe technologie w produktach AGD od firmy Sharp