PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najpłynniejszych Smartfonów do 500 złotych

Twoja komórka ostrzega bezpłatnie przed kontrolą prędkości!

Twoja komórka ostrzega bezpłatnie przed kontrolą prędkości!

Czy nie pomyśleliście nigdy, że fajnie by było gdyby nasza komórka automatycznie ostrzegała nas o zbliżającej się kontroli prędkości? Teraz jest to możliwe za sprawą MapaMa RadarSTOP. Oprogramowanie jest całkowicie darmowe i również działa w tle, nawet kiedy mamy telefon schowany w kieszeni czy w schowku. Jest to w pełni legalne i od dziś można je nabyć na iPhona a niedługo także pod Androida.

Do tej pory ostrzegać przed kontrolą radarową mogły tylko urządzenia nawigacyjne, które standardowo posiadają takie funkcje. Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. informuje, że do ostrzegania przed fotoradarami nie konieczne jest posiadanie nawigacji GPS ponieważ wystarczy telefon komórkowy. Do tego celu służy program bezpłatny o nazwie MapaMap RadarSTOP.

MapaMap RadarSTOP1

Program po wgraniu i uruchomieniu pozwala na uchronienie kierowcy przed mandatami. Podstawową funkcją wykonywaną przez program jest ostrzeganie przed fotoradarami. Program także nas poinformuje z jaką maksymalną prędkością możemy minąć radar. Oprócz tego program ostrzega również przed miejscami w których bardzo często policja rozstawia się ze swoimi radarami.

Jeżeli przy podróży nie mamy schowanego telefonu lecz znajduje się on na uchwycie samochodowym to zobaczymy również powiadomienia graficzne oraz naszą aktualną prędkość i prędkość z jaką bezpiecznie radar miniemy. Jeżeli natomiast chowamy telefon podczas podróży, możemy ustawić funkcję pracy w tle, która mimo schowanego telefonu i tak poinformuje nas w odpowiedniej chwili specjalnym komunikatem dźwiękowym.

MapaMap RadarSTOP2

Nad aktualnością danych o fotoradarach czuwa sztab specjalistów od map cyfrowych z firmy IMAGIS. Gwarantuje to wysoką jakoś wprowadzanych danych. Producent deklaruje śledzenie na bieżąco sytuacji na polskich drogach i punktów pomiaru prędkości. Dodatkową funkcją w programie jest możliwość informowania o nowych zdarzeniach, jeżeli zauważymy fotoradar który nie jest odnotowany w programie. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

MapaMap RadarSTOP3

Dziś iPhone, za kilka dni Android

Wielką zaletą MapaMap RadarSTOP jest fakt że jest to program darmowy. Od daty premiery program dostępny jest dla telefonów iPhone. Jednak już za parę dni program będzie dostępny pod system Android, również w wersji bezpłatnej. Producent obiecuje, że program będzie sukcesywnie dostosowany również na pozostałe rodzaje telefonów komórkowych.

Warto przypomnieć, że aby program funkcjonował urządzenie powinno posiadać wbudowany moduł GPS lub musi być podłączone do zewnętrznego odbiornika GPS, np przez bluetooth. Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu - MapaMap RadarSTOP CB - która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy użytkownikami, na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.

MapaMap RadarSTOP4

Opis produktu oraz możliwość pobrania pod linkiem: https://itunes.apple.com/pl/app/mapamap-radarstop/id445847991?mt=8#

blog comments powered by Disqus
Twoja komórka ostrzega bezpłatnie przed kontrolą prędkości!