PODPOWIEDZI:

Jakie soundbary kupują Polacy?

Jakie soundbary kupują Polacy?

W dzisiejszym newsie dowiesz się, jakie soundbary są najchętniej kupowane i która firma jest liderem. Chodzi o rynek zarówno polski, jak i zagraniczny. Zapraszam!

Na wstępie warto zaznaczyć, że soundbar (system audio) przyda się każdemu posiadaczowi telewizora, który liczy na mocniejszy dźwięk i przestrzenne brzmienie. Dobre wrażenia dźwiękowe pozwolą poczuć się, jak w kinie. Przestrzenny dźwięk sprawi, że domowe seanse filmowe będą niezapomniane. Niestety głośniki wbudowane do telewizora raczej nie spotęgują tak wrażeń podczas oglądania wydarzeń sportowych czy słuchania koncertu.

Wyróżnia się 2 główne typy soundbarów, a mianowicie jednoczęściowe (typu All-In-One) oraz bardziej złożone (zestaw soundbar z subwooferem, czyli głośnikiem niskotonowym, opcjonalniez głośnikami tylnymi).

Widzowie coraz chętniej sięgają po soundbary stanowiące uzupełnienie centrum swojej domowej rozrywki. Mowa o urządzeniach zarówno ze średniej, jak i wyższej półki cenowej. Okazuje się, że liderem na polskim i zagranicznym rynku soundbarów jest firma Samsung.

Według danych firmy badawczej GfK w trzecim kwartale 2023 roku wśród 10 najchętniej kupowanych soundbarów w Polsce, aż 7 stanowiły modele właśnie tego producenta.

Samsung HW-Q600B, czyli przedstawiciel Q-Serii, okazał się najczęściej kupowanym soundbarem w okresie od lipca od września 2023 roku. Wśród soundbarów Samsung, które również cieszyły się ogromną popularnością znalazły się modele HW-Q60B, HW-B550, HW-B450 i HW-Q800C.

soundbar Samsung HW-Q930C

W pierwszej dziesiątce jest także zaawansowany model Samsung HW-Q930B, który przenosi brzmienie na nowy wymiar za sprawą Bezprzewodowych Tylnych Głośników w Zestawie, które powodują że dźwięk odbija się od sufitu. Za doskonały poziom odpowiada 9 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze. W dziesiątce nie zabrakło również reprezentanta średniej półki, czyli HW-Q700B.

W portfolio soundbarów firmy Samsung jest wiele ciekawych modeli w różnym przedziale cenowym. Sprawdzą się zarówno dla miłośników kina, jak i fanów sportowych emocji. Chodzi m.in. o soundbar Samsung HW-Q800C z Q-Serii, który zajął 6 miejsce. Jest chwalony za doskonały dźwięk płynący z bocznych głośników i Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2, dzięki któremu dźwięk będzie otaczał użytkownika z każdej strony, zatem przeżycia będą realistyczne.

Instalacja soundbarów Samsung jest prosta. W modelach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii producent postawił na funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos. Dzięki temu nie ma mowy o nieestetycznym plątaniu się kabli wokół sprzętu. Połączysz soundbar bezprzewodowo z telewizorem.

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung jest Q-Symphony. Umożliwia ona jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara, tworząc najwyższą synergię dźwięku. Gwarantuje też zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów, z kolei sztuczna inteligencja remasteruje obiekty dźwiękowe wyodrębnione z oryginalnego wejścia audio. Tę funkcję spotkasz w soundbarach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii. Współpracuje z telewizorami Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED i OLED.

Zachęcam także do zapoznania się z naszym działem ranking soundbarów, gdyż znajduje się tam wiele modeli tego producenta, podobnie jak w rankingach telewizorów.

blog comments powered by Disqus
Jakie soundbary kupują Polacy?