PODPOWIEDZI:

Optoma marką projektorów numer 1 w Polsce!

Optoma marką projektorów numer 1 w Polsce!

Projektory Optoma chętnie wybierają zarówno kinomaniacy, nauczyciele, jak i firmy. Optoma stała się zdecydowanym liderem na polskim rynku, o czym przeczytasz więcej w poniższym newsie.

Projektory Optoma są najczęściej wybierane przez rodzimych miłośników kina domowego. Według danych PMA Research, firma ma 53% udział w sprzedaży tej kategorii urządzeń lampowych (LCD i DLP) w Polsce. To sprawia, że marka Optoma jest zdecydowanym liderem na polskim rynku. Potwierdzeniem tego są osiągane wyniki, ponad 25-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń do wyświetlania obrazu, a także nieustanne starania, aby dostarczać jak najlepsze rozwiązania wizualne. Potrzeby klientów są stawiane na pierwszym miejscu.

Warto dodać, że nie tylko Polacy zaufali tej marce. Jej sukces jest odzwierciedleniem wyników osiąganych w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dane sprzedażowe w tej części świata i w Polsce wskazują, że Optoma jest numerem 1 wśród producentów projektorów w technologii DLP.

Niezwykłą popularność zyskały modele laserowe znajdujące się w ofercie tego producenta (np. Optoma ZH420), bowiem są przyjazne dla użytkownika, wyświetlane kolory nie ulegają degradacji, obraz pojawia się od razu po uruchomieniu urządzenia, jak również działają nawet sześć razy dłużej niż projektory lampowe. Dodatkowo, są energooszczędne, nie zawierają rtęci (przyjazne dla środowiska), mają kompaktowe rozmiary, koszty eksploatacyjne są niższe.

W 2023 roku w Polsce odnotowano ponad 2-krotny wzrost ilościowej sprzedaży projektorów laserowych w porównaniu z rokiem 2021. W Europie Zachodniej już prawie co trzeci klient decyduje się na model laserowy.

Projektory firmy Optoma wyróżniają się zaawansowanymi technologiami przetwarzania obrazów, które są połączone z wyjątkowymi innowacjami gwarantującymi czysty obraz i najwyższą niezawodność.

projektory Optoma zyskały niezwykłą popularność

Laser w zastosowaniach biznesowych

Technologia laserowa cieszy się również w sektorze biznesu i edukacji. W biurach i w szkolnych klasach mają znaczenie kwestie związane z jakością wyświetlanego obrazu i z ochroną środowiska, stąd powstały modele serii Optoma EX1, które cechują się wysoką jasnością (do 4500 lumenów), wiernym odwzorowaniem barw, bezawaryjnością i możliwością pracy w trybie 24/7. Większość modeli z serii projektorów laserowych Optoma EX1 jest zgodna z „kinowymi” standardami HDR i HLG (np. Optoma GT2000HDR).

Projektory multimedialne Optoma są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby w dziedzinie prezentacji treści. Często są elementami rozwiązań instalacji, jak np. interaktywne strzelnice czy projekty multimedialne, w których wykorzystuje się mapping.

Klienci biznesowi chętnie sięgają po modele laserowe tej serii, gdyż wyceny projektowe gwarantują wysokie marże, projektory mogą działać w dowolnej pozycji, a szczelność silników optycznych jest certyfikowana normą IP6x (instalacja nawet w przestrzeniach, gdzie panują trudne warunki).

Sprawdź też:Ranking projektorów

Innowacje i troska o środowisko

Projektory laserowe Optoma posiadają wachlarz najnowszych technologii, aby użytkownik mógł cieszyć się z jasnego i ostrego obrazu. Asortyment obejmuje również modele przeznaczone do kina domowego, które pozwalają wyświetlać treści w rozdzielczości 4K UHD. To także dobry wybór dla graczy, którzy pragną grać w ulubione tytuły na wielkim ekranie z niskim input lagiem i w 240 klatkach na sekundę.

Na koniec wspomnę, że urządzenia Optoma wykorzystujące laser zużywają o 47% mniej energii niż projektory lampowe oraz działają bezawaryjnie przez nawet 30 000 godzin (posłużą przez ponad dekadę, nawet jeśli pracują nieprzerwanie przez 8 godzin każdego dnia).

Przy okazji zajrzyj do naszego działu recenzje projektorów, w których pojawiło się wiele testów projektorów Optoma.

blog comments powered by Disqus
Optoma marką projektorów numer 1 w Polsce!