PODPOWIEDZI:

Nowa linia urządzeń osobistych typu wearable od Xiaomi!

Nowa linia urządzeń osobistych typu wearable od Xiaomi!

Firma Xiaomi ogłosiła premierę najnowszej gamy urządzeń osobistych. Wśród nich opaska Xiaomi Smart Band 8 Pro oraz smartwatche Xiaomi Watch S3 i Xiaomi Watch 2. Więcej informacji na temat ich możliwości i cen znajdziesz w poniższym newsie.

Xiaomi to wiodąca firma z branży elektroniki użytkowej. Wraz z serią smartfonów Xiaomi 14 (wspominaliśmy o nich w poprzednim newsie Xiaomi prezentuje na targach MWC najnowszą serię smartfonów Xiaomi 14 i tablet Pad 6S Pro 12.4!), wprowadziła na rynek nowe, ekscytujące urządzenia osobiste.

Wśród najnowszej gamy znalazła się opaska sportowa Xiaomi Smart Band 8 Pro oraz smartwatche Xiaomi Watch S3 i Xiaomi Watch 2.

Xiaomi Smart Band 8 Pro

Opaska Xiaomi Smart Band 8 Pro charakteryzuje się dużym prostokątnym ekranem AMOLED o przekątnej 1,74 cala z częstotliwością odświeżania 60 Hz i rozdzielczością 336 x 480 pikseli. Ekran jest chroniony szkłem Corning Gorilla Glass Victus, a ponadto ma metalową ramkę. Opaska mierzy tylko 9,99 mm grubości i waży zaledwie 22,5 g. Zachwyci czujnik światła umożliwiający adaptacyjną automatyczną regulację jasności, zapewniając widoczność wyświetlacza w różnych warunkach oświetleniowych.

Przypadnie do gustu możliwość samodzielnej wymiany pasków na inne wzory i kolory. Standardowo jest dostępna w kolorach czarnym i srebrnym, natomiast towarzyszy jej szeroka gama firmowych pasków, wykonanych z różnych materiałów. Dzięki temu spersonalizujesz produkt pod własny gust. Opaska Xiaomi wyróżnia się również wyborem spośród ponad 200 tarcz zegarka (w tym projekty związane z grami).

nowe opaski sportowe XiaomiXiaomi Smart Band 8 Pro ma do zaoferowania ponad 150 trybów śledzenia naszych osiągnięć sportowych. Jest dostosowana do różnych opcji ćwiczeń i indywidualnych preferencji. Funkcja „inteligentnego biegania” pozwoli ustawić żądaną prędkość biegu przed treningiem (z przypomnieniami o tempie).

Użytkownik znajdzie 10 kursów biegania wraz z intuicyjnymi wskazówki dotyczącymi stylu poruszania się podczas treningów. Jeszcze lepsze przygotowanie do treningu gwarantuje wbudowana wizualizacja ćwiczeń zapewniająca wskazówki dotyczące rozgrzewki i rozciągania przed ćwiczeniami.

Inteligentna opaska Xiaomi posiada funkcje monitorowania stanu zdrowia (mowa m.in. o 4-kanałowym module kontroli tętna). Bateria ma pojemność 289 mAh. Przy typowym użytkowaniu wytrzyma do 14 dni (2 dni więcej w porównaniu do poprzednika). Na plus wbudowane pozycjonowanie GNSS, dzięki czemu sprawdzisz lokalizację bez telefonu. Należy wspomnieć także o certyfikacie 5ATM, asystencie głosowym Alexa i funkcji „znajdź mój smartfon”.

Cena rekomendowana Xiaomi Smart Band 8 Pro wynosi 319 złotych.

Xiaomi Watch S3

Wielofunkcyjny smartwatchXiaomi Watch S3 cechuje się dużym, okrągłym wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,43 cala i lekką ramkę ze stopu aluminium. Design nawiązuje do klasyki. Wygląd spersonalizujesz pod własny gust, gdyż fronty i paski są wymienne. Wystarczy przekręcając front, wymienić go na inny i dopasować do niego wygląd ekranu.

Inteligentny zegarek obsługuje automatyczne kadrowanie portretu, zatem stworzysz unikalną, osobistą tarczę zegarka i dodasz ją do ponad 180 bezpłatnych dostępnych do wykorzystania przez użytkowników. Polecany smartwatch oferuje system Xiaomi HyperOS, co przekłada się na szybszą obsługę i lepszą synchronizację informacji. Czas pracy na baterii wynosi nawet 15 dni. Istotne, że po zaledwie 5-minutowym ładowaniu uzyskasz zapas energii na dwa dni działania urządzenia.

srebrny i czarny nowy smartwatch Xiaomi Watch S3Smartwatch Xiaomi umożliwia wykonywanie spersonalizowanych operacji za pomocą jednej ręki (np. poprzez różne ruchy nadgarstka odrzucisz połączenie, sprawdzisz pogodę, zrobisz zdjęcie). Do wyboru 150 trybów sportowych (dostępna też obsługa sportów zimowych). Nowy tryb narciarski działa bez zarzutu, a to dzięki dwuzakresowemu modułowi nawigacji satelitarnej (GNSS L1 + L5) ułatwiającemu precyzyjne pozycjonowanie. 10 różnych kursów biegania pomoże biegaczom na różnych poziomach doświadczenia w optymalizacji wydajności treningów.

Z Xiaomi Watch S3 masz do czynienia z zaawansowanymi opcjami monitorowania stanu zdrowia, a dodatkowo z funkcją badania wzorców snu. Polega to na tym, że po noszeniu zegarka przez 7 kolejnych dni i nocy, system stworzy „twoje zwierzę snu”. Reprezentuje ono indywidualne cechy użytkownika, w oparciu o 7-dniowe badanie jego zachowania.

Rekomendowana cena Xiaomi Watch S3 wynosi 649 złotych. Dostępne warianty kolorystyczne: srebrny i czarny.

Xiaomi Watch 2

Stylowy zegarekXiaomi Watch 2 został wyposażony w system Google Wear OS (płynne i stabilne działanie). Posiada 5 zainstalowanych aplikacji (najczęściej używanych) i obsługuje ponad 200 aplikacji innych firm. Napędzany przez procesor Snapdragon W5+Gen 1 Wearable. Jego dwurdzeniowa architektura gwarantuje wysoką wydajność i niskie zużycie energii, a to z kolei wpływa na długi czas pracy bez ładowania (nawet do 65 godzin przy typowym użytkowaniu), dzięki baterii o pojemności 495 mAh i dużej pamięci 32 GB.

Nowoczesny smartwatch od Xiaomi cechuje się 1,43-calowy wyświetlaczem AMOLED, wewnętrzną ramką ze stopu aluminium, wagą około 37 g (wygodne noszenie). Dostępne warianty kolorystyczne to srebrny i czarny, natomiast oferuje także różne opcje stylizacyjne.

Nie zabrakło funkcji zdalnego sterowania aparatem w telefonie (podgląd obrazu z aparatu smartfona bezpośrednio na nadgarstku), a to spodoba się entuzjastom fotografii. Warto dodać, że produkt obsługuje ponad 160 trybów sportowych, w tym nowe tryby sportów zimowych. Rejestruje odległość i średnią prędkość każdego zjazdu, a nawet mapuje trasy narciarskie użytkownika. W dokładnym zlokalizowaniu się na trasie pomoże dwuzakresowy system nawigacji satelitarnej (GNSS L1 + L5).

innowacyjne smartwatche Xiaomi Watch 2Xiaomi współpracuje z aplikacją Strava i serwisem Suunto, co pozwala użytkownikowi na łatwą synchronizację danych sportowych i danych snu między firmową apką Mi Fitness i tymi aplikacjami. Xiaomi Watch 2 pomoże w monitorowaniu zdrowia, zwłaszcza że ulepszono 12-kanałowy moduł monitorowania tętna, więc wskazania są o wiele dokładniejsze.

Został ulepszony algorytm monitorowania snu, który integruje dane dotyczące tlenu we krwi i oddechu w celu kompleksowej analizy i uzyskania precyzyjniejszych parametrów związanych ze zdrowiem.

W aplikacji Mi Fitness znajduje się funkcja Sleep Animals. Ciekawe jest to, że po noszeniu zegarka przez siedem kolejnych dni i nocy, aplikacja generuje wzorzec snu użytkownika, w oparciu o 7-dniowy okres analizy, a to wszystko jest reprezentowane w urządzeniu przez postać zwierzęcia.

Rekomendowana cena Xiaomi Watch 2 wynosi 899 złotych.

blog comments powered by Disqus
Nowa linia urządzeń osobistych typu wearable od Xiaomi!